Trabzon iş dünyası heyetinden Burgaz Başkonsolosluğuna ziyaret

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

OSMAN ŞİŞKO / TRABZON – Trabzon’daki oda borsa başkanları Bulgaristan’ın Burgaz kentindeki Türkiye Başkonsolosluğunu ziyaret ederek, bölgedeki yatırım olanakları konusunda bilgi aldı.

Trabzon Ticaret Borsası tarafından düzenlenen ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Meclis Başkanı M. Şadan Eren ve Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi’nin Trabzon Ticaret Borsası’nın davetiyle bulunduğu heyette ayrıca Trabzon Ticaret Borsası (TTB) Meclis Başkanı Nevzat Özer, Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, TTB Meclis üyeleri ve Of Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Zühal Akyüzlü yer aldı.

Trabzon heyeti, Türkiye Cumhuriyeti Burgaz Başkonsolosu Senem Güzel ile Ticaret Ataşesi Ali Arda Alıcı ile bir araya geldi. Başkonsolos Güzel, yaklaşık 1,5 milyon Türk’ün yaşadığı Bulgaristan ile ilişkilerin her geçen gün olumlu gelişmeler gösterdiğini vurguladı.

TARIM VE İNŞAAT ALANINDA İŞ BİRLİĞİ YAPILABİLİR

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkut Çelebi, soydaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı Burgaz bölgesiyle tarım ve inşaat alanında iş birliği imkanları olduğunu vurguladı. Başkan Çelebi, limanı ve konumu nedeniyle Burgaz’ın Avrupa’ya açılan kapı olduğunu ifade ederek, Trabzon iş dünyası olarak bu olanaklardan faydalanmayı amaçladıklarını ifade etti.

Ziyaretin anısına Trabzon heyeti Başkonsolos Güzel’e çeşitli hediyeler takdim etti.

Trabzon iş dünyası heyetinden Burgaz Başkonsolosluğuna ziyaret

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir