DİTİB gençliği 7 kez ‘Öğrenci Fuarı’ düzenledi

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) gençliğinin düzenlediği ve 40. kuruluş yıldönümüne denk gelen ‘Öğrenci Fuarı’ yoğun ilgi gördü.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DİTİB gençliği 7 kez ‘Öğrenci Fuarı’ düzenledi

İlhan Kılıç/ Köln-BHA

Kuzey Ren Vestfalya (KRV) DİTİB Eyalet Gençlik Birliği’nin organizesinde Köln DİTİB Genel Merkez Konferans Salonu’nda bu yıl 7’incisi düzenlenen Öğrenci Fuarı’nda (DİTİB Studentenmesse), Almanya’nın farklı üniversitelerinde okuyan öğrenci ve mezunları, bölümlerini tanıtmak amacıyla stand kurdu.

Yoğun ilginin olduğu fuarda, üniversiteye hazırlanan öğrencilere hayallerindeki bölümlerin seçiminde hem yol gösterildi, hem de bölümleri tanıma imkanı sunuldu. Aday öğrenciler bölümleriyle ilgili yönettikleri sorulara cevap imkânı buldular. Fuarda ayrıca Uluslararası İlahiyat Programı (UİP) ve DİTİB Erdemli Öğrenci Evleri de tanıtıldı.

Fuarın açılışına DİTİB Genel Başkanı Dr. Muharrem Kuzey ve KRV DİTİB Eyalet Gençlik Birliği Başkanı Seher Mavi ile standlarda görev yapan yüze yakın üniversitede okuyan öğrenci ve mezunları katıldı.

Gençler tarafından 7’incisi düzenlenen Öğrenci Fuarı’na ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten DİTİB Genel Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, “Üniversiteye gitmek isteyen öğrencilerimize rehberlik yapmak amacıyla güzel bir organizasyon düzenlendi. Gençlere verilen her türlü destek gelecek adına atılmış önemli adımdır” diye konuştu.

Üniversitelerin öğretmenlik, mühendislik ve mimarlık, eczacılık, tıp, psikoloji, medikal, beslenme ve gıda, uluslararası ilahiyat, İslam teolojisi, uluslararası ticaret, ekonomi, işletme, hukuk, film ve iletişim tasarımı gibi 57 farklı bölümlerin tanıtım standlarını ve fuar alanını gezen DİTİB Genel Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, tanıtıma yönelik gayretlerinden ötürü standlarda görev alan gönüllü öğrencilere teşekkür etti.

Gün boyu süren fuara binin üzerinde öğrenci ve velinin katıldığı belirtildi.

DİTİB gençliği 7 kez ‘Öğrenci Fuarı’ düzenledi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir