ABD’deki istifa dünyayı sarstı; “İsrail’e ölümcül yardım yapılıyor”

İsrail’in Gazze’ye yönelik aralarında hastane, cami, okul ve sivil yerleşim yerlerinin de bulunduğu alanlara düzenlediği saldırılarda binlerce Filistinli hayatını kaybetti, on binler yaralandı. Saldırıların şoku yaşanırken ABD’den dünyayı sarsan bir istifa geldi.  

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’deki istifa dünyayı sarstı; “İsrail’e ölümcül yardım yapılıyor”

ABD Dışişleri Bakanlığı Siyasi-Askeri İşler Direktörü Josh Paul ‘İsrail’e ölümcül yardım yapılıyor’ dedi ve istifa etti.

Josh Paul’un açıklaması şöyle;

“ABD’nin işgal statükosuna verdiği desteğin, İsrail için yalnızca daha fazla ve daha derin acılara yol açacağına ruhumun derinliklerine inanıyorum. Bu, Filistin halkının ve uzun vadede ABD’nin çıkarına değil. Bir tarafa körü körüne destek vermek, uzun vadede her iki taraftaki insanların çıkarlarına zarar verir. Korkarım geçtiğimiz on yıllarda yaptığımız hataları tekrarlıyoruz ve bu sürecin bir parçası olmayı reddediyorum”

DÜNYA BASINI SON DAKİKA VERDİ

Josh Paul’un ABD yönetimini suçlayarak istifası dünya basınında ilk haber olarak yer aldı. Basın kuruluşları  ABD’li yetkilinin ‘İsrail’e ölümcül yardım yapılıyor’ açıklamaları ile istifa ettiğine dikkat çekti.

Josh Paul, 11 yıldır ABD’nin silah anlaşmalarıyla ilgilenen siyasi-askeri işler bürosunda önemli bir konumdaydı.

 

ABD’deki istifa dünyayı sarstı; “İsrail’e ölümcül yardım yapılıyor”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir