BTO, kredi desteğiyle güçleniyor

Burhaniye Ticaret Odası, (BTO) üyeleri ve ilçede faaliyet gösteren firmaların büyük iş yeri ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla başlattığı Burhaniye Ticaret Odası Sanayi Sitesi projesinde önemli bir etap aşılarak, Hazine'ye ait olan proje alanındaki taşınmazlar, Burhaniye Ticaret Odası Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifine devredildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BTO, kredi desteğiyle güçleniyor

Devirlerle birlikte, projenin finansmanı için T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın sağladığı kredi desteğinden yararlanma aşamasına gelindi. Burhaniye Ticaret Odası Sanayi Sitesi projesinin kredi kullanım süreçleri detaylı bir şekilde ele alındı. Ayrıca, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Sanayi Sitelerine yönelik sunmuş olduğu kredi desteğinden yararlanmak üzere “Sanayi Sitesi Yapı Kooperatiflerinin Kredi Kullanımına İlişkin Yönetmelik” çerçevesinde gerekli dosya hazırlıklarına başlandı.

Burhaniye Ticaret Odası, bu girişimle ilçede işletmelerin büyük iş yeri ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayıp aynı zamanda bölgedeki istihdamı ve üretim kapasitesini artırmayı amaçlamaktadır. Bu süreçte, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın sağladığı kredi desteğiyle projenin güçlenmesi, ilçenin ekonomik büyümesine önemli katkılar sağlayacaktır.

BTO, kredi desteğiyle güçleniyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir