Bakan Yerlikaya: 39 suç örgütü çökertildi, 307 şahıs yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 31 ilde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda, 15 organize suç örgütü ile bu örgütlere silah temini sağlayan 24 suç örgütü çökertildiğini ve 307 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakan Yerlikaya: 39 suç örgütü çökertildi, 307 şahıs yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde İl Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüklerince 31 ilde, suç örgütlerine yönelik eş zamanlı Kafes operasyonu düzenlendiğini açıkladı.

Bu kapsamda 15 organize suç örgütü ile bu suç örgütlerine silah temini sağlayan 24 suç örgütünün çökertildiğini belirten Yerlikaya, 307 şüphelinin de yakalandığını bildirdi.

”Hepsini bir bir yakalayıp adalete teslim edeceğiz!” dediği paylaşımında Bakan Yerlikaya, ”31 ilimizde eş zamanlı olarak düzenlenen kafes operasyonu kapsamında 15  organize suç örgütü ile bu örgütlere silah temini sağlayan 24 suç örgütü çökertildi. Operasyonlar sonucunda 307 şüpheli şahıs yakalandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığımız koordinesinde, İl Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüklerimizce:

Adana’da Bora Toprak Organize Suç Örgütü,

Antalya’da Hüseyin Şamil Şahin Organize Suç Örgütü

Samsun’da Eyüp Atmaca Organize Suç Örgütü

Zonguldak’ta Alihan Keleş Organize Suç Örgütü ve Barış Taşdemir Organize Suç Örgütü

Bursa’da Ali Kevser Can Organize Suç Örgütü Eskişehir’de Ahmet Yalım Organize Suç Örgütü

Gaziantep’te Burhan Çapan Organize Suç Örgütü

İstanbul’da Mehmet Basetemür Organize Suç Örgütü

İzmir’de Ahmet Aktaş Organize Suç Örgütü

Muğla’da Ömer Kamil Sütlü Organize Suç Örgütü

Giresun’da Baki Ay Organize Suç Örgütü

Tekirdağ’da Resul Ağyürek isimli şahsın yönlendirdiği Nitelikli Yağma Faaliyetleri gösteren Suç Grubu, Çanakkale’de Kadir Yeşil isimli şahsın yönlendirdiği Nitelikli Yağma Faaliyetleri gösteren Suç Grubu ile Afyon’da Ahmet Başyiğit isimli şahsın yönlendirdiği Nitelikli Yağma Faaliyetleri gösterenlere yönelik eş zamanlı Kafes operasyonu gerçekleşti.” dedi.

Halkın huzurunu kaçıran organize suç örgütlerine ve çetelere nefes aldırmayacaklarını söyleyen Yerlikaya paylaşımında, ”Operasyonları gerçekleştiren polislerimizi tebrik ediyorum. Aziz milletimiz müsterih olsun: hangi büyüklükte olursa olsun halkımızın huzurunu kaçıran organize suç örgütlerine, çetelere nefes aldırmayacağız. Şafak sökerken de gün batarken de her an enselerindeyiz. Hepsini bir bir yakalayıp adalete teslim edeceğiz!” ifadelerine yer verdi.

Bakan Yerlikaya: 39 suç örgütü çökertildi, 307 şahıs yakalandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir