Vekil Koç: Tren hattının temelini hep birlikte atacağız

AK Parti Ardahan Milletvekili Kaan Koç, Ardahan'a Doğu Ekspres Treni'nin gelmesiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vekil Koç: Tren hattının temelini hep birlikte atacağız

ARDAHAN-BHA

Ardahan’a yatırımların gelebilmesi için yoğun çalışmalar yürüten Vekil Koç, Sivas Divriği-Kars demiryolu hattının iyileştirilmesi projesi kapsamında Çıldır Canbaz istasyonunun resmi olarak dahil edildiğini ve onaylandığını belirtti.

AK Parti Ardahan Milletvekili Kaan Koç yaptığı açıklamada; “Divriği-Kars demiryolu hattının iyileştirilmesi işi kapsamında Çıldır Canbaz istasyonu resmi olarak dahil edilmiş ve onaylanmıştır.Bu proje Dünya Bankası desteklenmesi kapsamındadır. Yani başlayacak bitirilecek ve ödeneği ayarlanmıştır. 1 Milyar Euro’ nun üzerinde bir bedelle onaylanan bu hat iyileştirme projesinde Canbaz istasyonuda planlamasına göre yapılacakdır.Bu önemli projeye sahip çıkmak, ticari ve turizm getirisi düşünüldüğünde Ardahan’a sahip çıkmakdır. Bu nedenle herkesi projeye sahip çıkmaya davet ediyorum. Nasıl ki bu hafta önemli bir sorunu çözerek Anjiyo ünitesinin temelini hep birlikte atacaksak, bu istasyonun temelinide hep birlikte atacağız” ifadelerini kullandı.

Vekil Koç: Tren hattının temelini hep birlikte atacağız