Antalya Valiliği Kepez Belediyesine seçim için yazı gönderdi

Kepez Belediye Meclisi, Antalya'da teleferik kazası sonrası Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün tutuklanmasının ardından perşembe günü belediye başkan vekili seçmek için toplanacak.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Antalya Valiliği Kepez Belediyesine seçim için yazı gönderdi

Konyaaltı ilçesinde 12 Nisan günü yaşanan teleferik kazası ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, teleferik hattını işleten ANET’in eski genel müdürü ve Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz ile birlikte, ANET Genel Müdür Vekili Ahmet Buğra Samsunlu, mekanik mühendisi Okan Erol, Megatower bakım şirketi sahibi Serdar Tezcan, bakım şirketinin bakım ve otomasyon amiri Serkan Yellice ‘taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma’ suçundan tutuklanmışlardı.

Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz

Kocagöz’ün tutuklama kararına avukatları itiraz etti. Ancak yapılan itiraz mahkeme tarafından reddedildi.

Antalya Valiliği, tutuklama öncesinde belediye başkan vekili seçilememesi nedeniyle Kepez Belediye Başkanlığına resmi yazı göndererek, meclisin 25 Nisan Perşembe günü toplanmasını istedi. Edinilen bilgiye göre tek gündem maddesi ile Mesut Kocagöz’ün yerine bakacak olan başkan vekilini seçmek üzere Kepez meclisi Perşembe günü saat 14.00’te toplanacak ve seçimini yapacak.

Antalya Valiliği Kepez Belediyesine seçim için yazı gönderdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir