Yılmaz: Gordion ve Arslanhane Camii’ni Güney Kore ve Japon dostlarımızın görmesini istiyoruz

Güney Kore'nin Kuzey Jeola bölgesindeki ili Gimje Belediye Başkanı Youngja Kim ve Meclis üyeleri, Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz’ı ziyaret etti. Yılmaz, Unesco Dünya Mirası Listesi'ne giren Gordion ve Arslanhane Camii’ni hatırlattığı heyete, “Milyonlarca Koreli ve Japon dostumuz Kapadokya’ya geliyor. Biz onların Ankara’nın Unesco listesine giren bu iki önemli eserini görmelerini istiyoruz” dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yılmaz: Gordion ve Arslanhane Camii’ni Güney Kore ve Japon dostlarımızın görmesini istiyoruz

Güney Kore’nin Kuzey Jeola bölgesindeki ili Gimje Belediye Başkanı Youngja Kim ve Meclis üyeleri, Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz’ı ziyaret etti.  

Güney Kore’nin Gimje Belediye Başkanı Youngja Kim ve beraberinde 17 kişilik meclis üyesi heyetini Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz karşıladı.

AKK Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Kent Konseyinin yapısı hakkında bilgi verdiği heyete, katılımcı yönetimin en iyi uygulamasının Ankara’da yapıldığını belirtti. Konseyin çalışma gruplarının aldıkları tavsiye kararlarının belediye meclisine sunulduğunu kaydeden Yılmaz, kararların uygulamaya geçtiğini söyledi.

Ankara’nın iki değeri Gordion ve Arslanhane Camii’nin Unesco Dünya Mirası Listesi’ne girdiğini hatırlatan Yılmaz, bu iki önemli eseri Kore kamuoyuna duyurmak istediklerini belirtti. Yılmaz, “Milyonlarca Koreli ve Japon dostumuz Kapadokya’ya geliyor. Biz onların Ankara’nın Unesco listesine giren bu iki önemli eserini görmelerini istiyoruz. Ankara’ya konaklamadan Kapadokya’ya gitmek yok” dedi.

Yılmaz’ın bu isteğine Güney Koreli heyet alkışlayarak destek verdi.

Yılmaz: Gordion ve Arslanhane Camii’ni Güney Kore ve Japon dostlarımızın görmesini istiyoruz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir