Türkiye Kent Konseyleri Birliği deprem bölgelerini ziyaret edecek

Türkiye Kent Konseyleri Birliği (TKKB), Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremden hasar gören illere çalışma ziyareti gerçekleştirecek.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Kent Konseyleri Birliği deprem bölgelerini ziyaret edecek

ANKARA – BHA

Türkiye Kent Konseyleri Birliği (TKKB) yönetim kurulu toplantısı, Ankara Ticaret Odası binasında gerçekleştirildi. TKKB Başkanı Halil İbrahim Yılmaz’ın başkanlığında yapılan toplantıya TKKB Başkan Yardımcıları Necati Binici ve Sedat Köse ile yönetim kurulu üyeleri Burak Taştan, Nuray Akçasoy, Mürsel Sabancı, Hasan Soygüzel, Dr. Nevide Kimyon, Rüstem Kadri Septioğlu, Genel Sekreter Dr. Süleyman Basa, TKKB Akademik Danışmanı Prof. Dr. Savaş Zafer Şahin, TKKB İcra Kurulu Üyesi Zeynep Arıkan ve Kocaeli Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ufuk Koçak katıldı.

TKKB yönetimi deprem bölgelerine gidiyor

TKKB yönetim kurulu gündemdeki konuları ele aldığı toplantıda depremde hasar gören illere çalışma ziyareti yapılması kararlaştırıldı. Deprem bölgesindeki kent konseyleri ile birlikte bölgesel kalkınmaya katkı sağlanacağına vurgu yapılan toplantıda ilk ziyaretin 3-4 Kasım tarihlerinde Adana, Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman’a yapılması kararlaştırıldı. TKKB yönetimi ayrıca 15-16 Aralık tarihinde Elazığ’da bölge toplantısı gerçekleştirecek.

Kocaeli’nde engelli çalıştayı

Kocaeli Engelli Meclisi tarafından düzenlenecek çalıştayın görüşüldüğü toplantıda, Kocaeli Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ufuk Koçak ve Kocaeli Kent Konseyi İdari İşler Sorumlusu Nevin Öz sunum yaptı. Engellilerin afete hazırlanmasının önemine değinen Kocaeli Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ufuk Koçak, afet planlarının dezavantajlı insanlara göre hazırlanmasını istedi. TKKB yönetimi de Kocaeli’ndeki engelli çalıştayına katılarak destek verecek.

TravelExpo turizm fuarında Kent Konseyleri oturumu

Toplantıda ayrıca Cumhuriyet’in 100’üncü Yılında Ankara’da düzenlenecek TRAVELEXPO Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda yapılacak Kent Konseyleri oturumu görüşüldü. Ankara Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Ceren Anadol’un turizm fuarına ilişkin sunum yaptığı toplantı, Türkiye Kent Konseyleri mevzuatı ile ilgili görüş ve önerilerin alınmasının ardından dilek ve temennilerle sona erdi.

Türkiye Kent Konseyleri Birliği deprem bölgelerini ziyaret edecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir