Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler F-16 açıklaması yaptı

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler Irak ile ortak bir harekat merkezi kurulmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini ve sorumlulukların belirleneceğini açıkladı. Türkiye-Yunanistan Güven Artırıcı Önlemler Toplantısı'nın olumlu geçtiğini belirten Güler, F-16 savaş uçaklarının alımıyla ilgili görüşmelerin devam ettiğini belirtti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler F-16 açıklaması yaptı

ANKARA – BHA 

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, TBMM’de düzenlenen 23 Nisan Resepsiyonu’nda gazetecilerin ve basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Bakan Güler, Yunanistan’ın başkenti Atina’da gerçekleşen Türkiye – Yunanistan Güven Artırıcı Önlemler Toplantısı’na yönelik soruya yönelik, “Heyet dönünce öğreneceğiz ama olumlu. Karşılıklı iyi niyetle yürütülüyor.” dedi.

ABD’den F-16 savaş uçaklarının alımına ilişkin sürecin ne durumda olduğunun sorulması üzerine Güler, “Konuşuyoruz. Yakında her şeyle ilgili neredeyiz, bütün hepsini öğreneceksiniz. Çalışıyoruz.” ifadesini kullandı.

Güler, Irak ile ortak harekat merkezi kurulmasına yönelik soruya “Daha çalışacağız. Onlarla beraber ortak çalışacağız, neler yapabiliriz diye. Ondan sonra ortak harekat merkezinin sorumlulukları belli olacak. Şimdi sadece kurulma konusunda iki taraf da ortak karar aldı.” cevabını verdi.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler F-16 açıklaması yaptı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir