Beypazarı İlçesinde Kaymakamlık ‘tan yeni muhtarlara eğitim semineri

31 Mart yerel seçimlerin ardından ilçede 53 muhtarın yeni seçilmesinin ve mazbatalarını almaları sonrasında, kaymakamlık tarafından yeni muhtarlara eğitim semineri düzenlendi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beypazarı İlçesinde Kaymakamlık ‘tan yeni muhtarlara eğitim semineri

Yaşar TONBAK/ANKARA BHA

Kaymakamlık Büyük toplantı salonunda düzenlenen Muhtarlar Eğitim seminerine tüm muhtarlar katılırken, muhtarların muhtarlık yaptığım sürelerde işlerinin yoğun olarak düştüğü kurumlar arsından bulunan Kaymakamlık Yazı işleri müdür, İlçe Emniyet müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, Beypazarı belediyesi, İlçe Milli Eğitim müdürü, Nüfus müdürü, Orman İşletme Müdürü, İlçe Tarım Orman Müdürü, Sosyal Hizmet merkezi müdürü, İlçe Müftüsü, SYDV müdürü ve Milli Emlak müdürü toplantıya katılan müdürlerden.
İlçe Kaymakamı Vedat Yılmaz’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, Kaymakam Yılmaz, muhtarlar önemli mesajlar ile öneli hatırlatmalarda bulunurken, mahallelerde silah atılmasına asla müsaade etmeyin uyarısında bulundu.

Cenaze yemeği kaldırıldı

Kaymakam Vedat Yılmaz, yeni seçilen Adaören Mahallesi muhtarlığının, mahallelerinde Cenaze sonrasında verilen yemeklerin kaldırıldığını belirterek, diğer mahallelerde de böylesi bir uygulamanın hayata geçirileceğini beklediklerini ifade etti.


Kaymakam yeni seçilen muhtarlara ve eskilerine yeniden hayırlı görevler dilerken, Muhtarın görevleri, Kamu Kurum ve kuruluşlar ile ilişkileri, Muhtarlık Bilgi sistemi, Muhtarların görevden alınması ve uzaklaştırılması gibi konularda, Kurum mürtlerinin bilgilendirmede bulunacaklarını ifade etti.
Eğitim semineri oturumlarına Kaymakam Refiki Furkan Taha Sönmezel, oturum başkanlığı yaptı:
İlçe Jandarma Komutanı Yzb.. Haluk Muharrem Uzun, çağın teknoloji çağı olduğunu işaret ederek, tüm köylerin girişinde kamera olmasını ve kurulmasını istedi.

Düzenlenen seminerde, sabahtan Emniyet Müdür ve Jandarma Komutanı, Nüfus ve Vatandaşlık işleri müdürü, Milli Eğitim Müdürü söz alarak, muhtarları bilgilendirmede bulundu.
Muhtarlar Eğitim semineri, sabah saat 09.30 da başlarken, Muhtarlara Kaymakamlık yemekhanesinde öğle yemeği verilmesinin akabinde, öğleden sonrasında da sürdü.

 

Beypazarı İlçesinde Kaymakamlık ‘tan yeni muhtarlara eğitim semineri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir