Beypazarı ilçesinde Kaymakam değişti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı Kutlamaları çerçevesinde, Beypazarı İlçesinde çocuklar makamlara oturdu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beypazarı ilçesinde Kaymakam değişti

Yaşar TONBAK/ ANKARA BHA

Betül Sena Yılmaz, Beypazarı’nın yeni kaymakamı oldu: 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde okul müdürleriyle birlikte geldikleri Hükümet Konağında, Beypazarı kaymakamlık koltuğuna, Akşemsettin Ortaokulu 5. Sınıf öğrencisi Betül Sena Yılmaz, otururken; Beypazarı belediye başkanlığı koltuğuna da Beypazarı Ortaokulu 5. Sınıf öğrencisi Ayşegül Karacabey, oturdu.
Kaymakamlık koltuğunu oturan Betül Sena Yılmaz, kaymakam Vedat Yılmaz’den ilçenin genel durumu hakkında bilgi alırken, Emniyet Müdürü ve Jandarma Komutanında da da ilçenin asayiş durumu konusunda bilgi aldı ve teşekkür etti.

Betül Sene Yılmaz, Kaymakamlık olarak ilçede spor salonlarına ağırlık verecekleri, okullardaki kütüphane sayısını artıracakların ve çocukların daha çok kitap okumasını sağlayacaklarını kaydetti.
Yeni Belediye başkanı Ayşegül Karacabey, oldu:

Beypazarı Belediye başkanlığı Koltuğuna oturan Beypazarı Ortaokulu 5. Sınıf öğrencisi Ayşegül Karacabey, Belediye başkanı Dr. Özer Kasap’tan Belediye çalışmaları hakkında genel bir bilgi alırken, yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Kıymetli hemşerilerim. Ülkemizin ulusal egemenliğinin ilan edildiği 23 Nisan 1920 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmıştır. Bu önemli günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir. Atatürk çocukları olarak, onun bizlere hitaben söylediği,” Hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve istikbalisiniz. Sizlerden çok şey bekliyoruz. Atamızın dediği gibi, vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır. Bu yüzden var gücümüzle çalışarak geleceğimize aydınlık bir dünya bırakmak istiyoruz. Her okulda bilim atölyeleri olmasını istiyoruz.”

Kaymakam Vedat Yılmaz ve Belediye başkanı Dr. Özer Kasap, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı dolayısıyla devrettikleri çocuklara, çeşitli hediyeler verdi.
Belediye başkanı Dr. Özer Kasap, “40 yıl öncesi bende böyle bir 23 Nisan günü Kutlamasında belediye başkanının koltuğuna oturmuştum. Aradan tam 40 yıl sonra gerçekten belediye başkanı olarak bu koltuğa oturdum. İfadesinde bulundu.

Beypazarı ilçesinde Kaymakam değişti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir