Bayram Tatilinin 8. Gününde 628 Trafik Kazası Meydana Geldi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ramazan Bayramı tatilinin son gününde toplumu trafik güvenliği konusunda uyardı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayram Tatilinin 8. Gününde 628 Trafik Kazası Meydana Geldi

 Yerlikaya, bugün karayollarında yaşanan trafik yoğunluğuna dikkat çekti ve vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini vurguladı.
Bakan Ali Yerlikaya, bayram tatili boyunca trafik polislerinin ve jandarmanın aralıksız olarak denetimlerini sürdürdüğünü belirtti. Tatilin 8. gününde, yani 13 Nisan 2024 Cumartesi günü, yaşanan trafik kazaları ve yapılan denetimlerle ilgili şu bilgileri paylaştı:
  • Toplam 628 trafik kazası meydana geldi.
  • 382,467 araç denetlendi.
  • 25,215 araca hız ve radar işlemi uygulandı.
  • 34,407 araca ise diğer işlemler yapıldı.
Bakan Ali Yerlikaya, bayram tatilinin ilk 8 gününde, yani Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günlerinde toplamda 4,998 trafik kazası yaşandığını bildirdi.
Üzücü bir şekilde, bu kazalarda 66 vatandaşın hayatını kaybettiğini ve 8,352 vatandaşın yaralandığını belirten Bakanımız Sayın Yerlikaya, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diledi.
Bakan Yerlikaya, tekrar vatandaşları uyarak, aşırı hız yapmamaları, araçlarında ve otobüslerde emniyet kemerlerini takmaları, ve trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu. Trafik güvenliğinin herkesin sorumluluğu olduğunu hatırlattı ve trafik kurallarına uymanın önemini vurguladı.
Bayram Tatilinin 8. Gününde 628 Trafik Kazası Meydana Geldi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir