Hayvan Hakları Günü’nde kedi kafesleri yenilendi

Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan kedi müşahede odasındaki kafesler yenilendi, 4 Ekim Hayvan Hakları Günü’nde Kdz. Ereğli Gönülden Hayvansevenler Derneği işbirliğiyle hizmete açıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hayvan Hakları Günü’nde kedi kafesleri yenilendi

Türkiye’de Hayvan Hakları Kanunu yürürlüğe girmeden önce Zonguldak’ın ruhsatlı ilk Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni kuran ve yeni bir proje başlatarak 30 dönüm alan üzerine Hayvan Hastanesi ve Bakım Merkezi kurmak için harekete geçen Kdz. Ereğli Belediyesi, bir taraftan da mevcut bakım merkezinde yenileme çalışmalarına devam ediyor.
Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan kedi müşahede odasındaki kafesler yenilendi. 4 Ekim Hayvan Hakları Günü’nde Kdz. Ereğli Gönülden Hayvansevenler Derneği Başkanı Belgin Alcan ve yönetiminin katılımıyla yenilenen kafesler kedilerin hizmetine sunuldu.

“Kafeslerin sayısını ihtiyaca göre artıracağız”

Veteriner İşleri Müdürü Erdal Terzi, yenilenen kafeslerin sayısını ihtiyaca göre artıracaklarını belirterek şunları söyledi:
“2004 yılında Başkanımız Halil Posbıyık’ın talimatları ile faaliyete geçen Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi, kurulduğu günden bugüne sahipsiz ve güçten düşmüş sokak hayvanlarının tedavi, bakım ve barınma ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
Merkezde sokak kedilerinin tedavi süreçlerini sağlıklı bir ortamda geçirmeleri düşüncesiyle açtığımız ve 8 yılı aşkın zamandır faaliyet gösteren Sokak Kedileri Müşahede Bölümündeki bakım kafeslerini yenileme gereksinimi doğmuştur.
Bu amaçla modern kedi müşahede kafesleri alımını gerçekleştirerek bugün itibari ile hasta ve yaralı sokak kedileri için hizmete açıyoruz.
12 bağımsız bölümden oluşan müşahede kafeslerinin sayısını ihtiyaca göre artırılması planlanmaktadır.
Kafes içlerinin düzenlenmesi, hasta ve yaralı sokak kedilerinin bu kafeslere naklinde birlikte çalıştığımız Gönülden Hayvansevenler Derneği üyelerimize katılım ve katkılarından dolayı teşekkür ederim.”

“Karadeniz Bölgesi’nin en donanımlı bakım evi Ereğli’de”

Kdz. Ereğli Gönülden Hayvansevenler Derneği Başkanı Belgin Alcan da şunları söyledi:
“Karadeniz bölgesinin en donanımlı bakımevi Ereğli’de. Belediye Başkanımız Halil Posbıyık’a teşekkür ediyorum. Veteriner hekimlere ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Yeni yapılacak olan çok daha donanımlı ve işlevsel bakım merkezi için şimdiden teşekkür ediyoruz. Bugün de mevcut bakım merkezindeki kedi kafesleri yenilendi, hizmete açılıyor.Yavrularımızın bakımları artık daha konforlu devam edecek. O yüzden bizde çok mutluyuz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü kutlu olsun.”

Veteriner İşleri Müdürü Erdal Terzi, Veteriner hekim Özgür Fahrettin Coşgun, Gönülden Hayvansevenler Derneği Başkanı Belgin Alcan ve yönetimi kedileri yeni kafeslerine yerleştirerek mamalarını birlikte verdiler ardından yeni kurulacak bakım merkezinde incelemelerde bulundular.

Hayvan Hakları Günü’nde kedi kafesleri yenilendi