Cumhuriyetin 100. Yılı Kdz. Ereğli’de coşkuyla kutlanacak

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Cumhuriyetin 100. Yılını coşkuyla kutlayacaklarını açıkladı. Cumartesi günü akşam halkın katılımıyla İnönü Parkı’nda Cumhuriyet Halk Balosu düzenleyeceklerini açıklayan Başkan Posbıyık; “Evler, işyerleri, yollar Türk bayraklarıyla donatılacak. Bayrağı olmayan belediyeden temin edebilir. Pazar akşamı Cumhuriyet yürüyüşü ve Pazar ve Pazartesi 2 gün peş peşe Merve Özbey, Betül Demir ve Buray konseri düzenleyeceğiz. Tüm halkımızı bu coşkuya ortak olmaya davet ediyorum” dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyetin 100. Yılı Kdz. Ereğli’de coşkuyla kutlanacak

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, basın toplantısı düzenleyerek Cumhuriyetin 100. Yılı kutlaması kapsamında belediyenin düzenleyeceği etkinlikleri açıkladı.

İnönü Parkı’nda bulunan Cam Kafe’de düzenlenen toplantıda 1 hafta sürecek etkinliklerin detaylarını açıklayan Başkan Posbıyık, Cumhuriyetin 100. Yılına özel Cumartesi akşamı İnönü Parkı’nda ücretsiz Cumhuriyet Halk Balosu düzenleyeceklerini bildirdi.

Başkan Posbıyık; “Evler, işyerleri, yollar Türk bayraklarıyla donatılacak. Bayrağı olmayan belediyeden temin edebilir. Pazar akşamı Cumhuriyet yürüyüşü ve Pazar ve Pazartesi 2 gün peş peşe Merve Özbey, Betül Demir ve Buray konseri düzenleyeceğiz. Tüm halkımızı bu coşkuya ortak olmaya davet ediyorum” dedi.

Başkan Posbıyık, programın detayları şu şekilde açıkladı:

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı, Cumhuriyet’in 100. yılına yakışır bir biçimde kutlamak için hazırlıklarımız tamam.

Bu hafta neredeyse her gün etkinliklerimiz olacak. Her yaştan vatandaşımızı düşünerek planladığımız gösteriler, özel programlar, sergiler ve konserler ile Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetin 100. doğum gününü büyük bir heyecanla ve coşkuyla kutlayacağız.

100. Yıl logosu hazırlandı

100. Yıla özel hazırladığımız logomuzu sizlerle paylaştık, basında sosyal medya ve billboardlarda yerini aldı.

Türk bayraklarıyla donatılacak

Sokaklarımız, caddelerimizi, alanlarımızı ve sergi salonlarımızı Türk Bayrakları ile süsleme başladık. Sizleri de, evlerinizi, dükkanlarınızı şanlı bayrağımız ile donatmaya davet ediyorum. Gelin Kdz.Ereğli’yi hep beraber kırmızı beyaz renge boyayalım.

25 Ekim Çarşamba günü, önce Kent Müzesi’nde, sonra Atatürk Kültür Merkezi’nde 4 ayrı sergimizin açılışını gerçekleştireceğiz.

Ardından İstiklal Savaşı’nın tek deniz muharebesi olan Alemdar Destanımızın hikayesini anlatan, halk oyunları ekibimizin hazırladığı “Alesta Alemdar” özel tiyatro gösterisi halkımıza ücretsiz olarak sahnelenecek.

26 Ekim Perşembe akşamı ise Atatürk Kültür Merkezi’nde Kdz.Ereğli Sanat Kurumu yönetiminde,  Kurtuluş Savaşını ve mücadele veren kahramanların hikayesi olan Kuvay-i Milliye Destanı’nın anlatıldığı bir Oratoryo Gösterisi gerçekleşecek.

Çocuklara özel etkinlikler olacak

28 Ekim Cumartesi günü Amfi Tiyatroda çocuklar için başlayacak etkinlikler, akşamında İnönü Parkında Cumhuriyet Balosu ile unutulmaz hale gelecek.

Saat 13:30dan itibaren amfi tiyatroda Özel Çocuklarımızın Boy Portre Resim sergisi, Minik Yazarların İmza Günü Etkinliği ve Minik İtfaiyeciler Parkuru ile birlikte “Tıngır Mıngır Müzik Grubu”, “Çocuklarla Cumhuriyet Şarkıları”nı seslendirecek.

Halka ücretsiz cumhuriyet balosu İnönü Parkı’nda

Akşam ise Atatürk Anıtının arkasında bulunan İnönü Parkında, Cumhuriyetin 100.Yılına özel olarak Ereğli’de ilk kez, vatandaşlarımızla hep beraber olacağımız ücretsiz bir Cumhuriyet Balosu düzenleyeceğiz.

Plak dinletisi, Ankara Seymen gösterisi, Kdz.Ereğli Belediyesi Halk Oyunları ekibinin vals ve zeybek gösterilerinin ardından değerli Cumhuriyet sanatçıları Nur Yoldaş ve Kartal Kaan, sahneleyecekleri “100 Yıllık Bir Aşktır Cumhuriyet” gösterisi ve konseri ile bizlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

Birbirinden renkli ve özel etkinliklerin yer alacağı gecede ayrıca halkımız için o geceye özel ikramlar ve hediyeler olacak.

SBDTV’den canlı yayınlanacak

Bu arada 100. Yıl Cumhuriyet Balomuz bu coşkuyu bizimle birlikte paylaşmak isteyen özellikle şehir dışında yada gurbette yaşayan vatandaşlarımız için SBDTV’den canlı yayınlanacak.

29 Ekim Pazar akşamı gerçekleşecek 100. Yıl Cumhuriyet Yürüyüşü, her zaman olduğu gibi Bağlık Karakolu önünden başlayarak Anıt önünde son bulacak.

Cumhuriyet yürüyüşü yapılacak

Binlerce vatandaşımızın Türk bayrakları ile birlikte katılacağı kortejde, fener alayı, Bahçeşehir Koleji Armoni Bandosu, Ankara Seymen Grubu ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu, vatandaşlarımız ile birlikte korteje renk katacak. Bu yıl korteje rekor bir katılım bekliyoruz.

2 gün peş peşe konserler olacak

Kortejin ardından Cumhuriyet coşkusunu, Merve Özbey’in vereceği konser ile yaşayacağız.  Konserin ardından bir de havai fişek gösterisi gerçekleşecek.

30 Ekim Pazartesi akşamı özellikle gençlerimizin büyük bir heyecanla beklediği Betül Demir ve Buray Konserleri ile kutlamalarımız Pazartesi akşamı gerçekleşecek etkinliklerimiz ile son bulacak.

Cumhuriyetimizi kurucusu başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını sonsuz minnet ve saygıyla bir kez daha anıyor, Cumhuriyet Bayramımızın 100. yıl dönümünü şimdiden en içten dileklerimle kutluyorum.

Bu büyük coşkuyu hep birlikte yaşamak için tüm vatandaşlarımızı bir hafta boyunca halka açık ve tamamen ücretsiz gerçekleşecek etkinliklerimize davet ediyorum. Gelin Cumhuriyeti hep beraber, 100.Yılına yakışır biçimde hep birlikte kutlayalım.”

Başkan Posbıyık’ın basın toplantısına eşi Neriman Posbıyık ve çok sayıdaki gazeteci ile birlikte belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve daire müdürleri de katıldı.

Cumhuriyetin 100. Yılı Kdz. Ereğli’de coşkuyla kutlanacak