İHH Sudan’a Gönderdiği Yardımların Dağıtımına Devam Ediyor

İHH tarafından, iç karışıklıkların yaşandığı Sudan’a gönderilen 15 konteynerlik yardım malzemesinin dağıtımları devam ediyor. Gıda, battaniye ve hijyen malzemelerinden oluşan yardımlar, şu ana kadar ülkenin 5 farklı bölgesinde hastaneler, barınma merkezleri, çocuk esirgeme kurumları ve 120’den fazla kampta dağıtıldı. Hartum ve Darfur eyaletlerindeki dağıtımlar ise sürüyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İHH Sudan’a Gönderdiği Yardımların Dağıtımına Devam Ediyor

Doğu Afrika ülkesi Sudan’daki iç karışıklık 15 Nisan’dan bu yana devam ediyor. Haziran ayında ülkeye yönelik “Rotamız Sudan Yükümüz İyilik” sloganıyla yardım çalışması başlatan İHH, çalışma kapsamında geçtiğimiz günlerde ülkeye 15 konteynerlik yardım malzemesi gönderdi.  İç karışıklığın başladığı tarihten bu yana Sudan’a giden en geniş kapsamlı yardım olma özelliği taşıyan çalışma kapsamındaki dağıtımlar devam ediyor.

5 Bölgede Çalışmalar Tamamlandı

Ülkede dağıtım yapılan bölgelerin 5’inde çalışmalar tamamlandı. Hastaneler, barınma merkezleri, çocuk esirgeme kurumları ve 120’den fazla kampta yapılan dağıtımlar ile 150 bine yakın kişiye destek ulaştırıldı. Ülkenin Hartum ve Darfur eyaletlerindeki dağıtımlar ise sürüyor. Dağıtımlarda, çatışmalardan en çok etkilenen kesim olan kadın ve çocuklar önceleniyor.

25 Milyon Kişi İnsani Yardıma İhtiyaç Duyuyor

25 milyondan fazla kişinin insani yardıma ihtiyaç duyduğu Sudan’da; çatışmaların beşinci ayına yaklaşılırken, gıda güvensizliği ciddi boyutlara ulaştı. Ülkede, su, ilaç, yakıt ve gıdaya olan ihtiyaç her geçen gün artmaya devam ediyor.

 

İHH Sudan’a Gönderdiği Yardımların Dağıtımına Devam Ediyor