Eren Küpeli: “Hayvanlar telef oldu, zarar karşılanmadı”

Merkezi İstanbul Esenyurt’ta bulunan İstanbul Göle Dernekler Federasyonu Başkanı Eren Küpeli, yerel seçimler öncesi sorunları yerinde tespit etmek için Göle hayvan pazarını ziyaret etti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eren Küpeli: “Hayvanlar telef oldu, zarar karşılanmadı”

Özkan KARAKAYA / ARDAHAN – BHA

İstanbul Göle Dernekler Federasyonu Başkanı Eren Küpeli , yerel seçimler öncesi sorunları yerinde tespit etmek için Göle hayvan pazarında tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçiler ile bir araya geldi. Başkan Küpeli, Yaklaşık 7 ay önce Ardahan’da şap hastalığının hızla yayılmasından dolayı hayvanları telef olan üreticilerin mağduriyetinin giderilmesi için yetkililere çağrıda bulundu.

Başkan Eren Küpeli, Göle Hayvan pazarında şunları söyledi: “Bölgemizin temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Yaklaşık beş ay önce bölgemizde yaşanan ağır şap hastalığı nedeni ile bölgemizin afet bölgesi olarak ilan edilmesini ve hayvanları telef olan üreticilerimizin zararlarının giderilmesi ve destek verilmesini talep etmiştik. Ayrıca CHP Ardahan milletvekilimiz Özgür Erdem İncesu, bu konuyu TBMM’de gündeme getirmişti ancak hiçbir şey yapılmamıştır. Biz şu anda hayvan pazarında üreticilerimizle bir araya geldik. Sorunların çözülmesini tekrar yetkililerden talep ediyoruz. Hayvancılığın kalkınması için çiftçiye destek istiyoruz. meclisteki Vekillerimiz bu konuda çiftimizin sesini sorununu dile getirdiler , bizler tekrardan bu konuyu mecliste gündeme getirmelerini istiyoruz”

 

HAYVANCILIĞI UNUTMUŞLAR

Göle hayvan pazarında sorunlarını tekrardan gündeme getiren Başkan Eren Küpeli’ye teşekkür eden hayvan üreticileri; Eren Başkanımıza yanımıza geldiği için bu konuyu tekrar hatırlattığı için kendisine teşekkür ederiz. Bizler çiftçiyiz. Hayvancılıkla uğraşıyoruz, havyan bölgesinde yaşıyoruz sorunlarımız var. Şap hastalığında hayvanlarımız telef oldu. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Çiftçiyi hayvancılığı unutmuşlar kimsenin bizden haberi yok. Şap hastalığında birçok hayvanımız telef oldu, yetkililer bizim sesimizi duysunlar” şeklinde konuştular.

Eren Küpeli: “Hayvanlar telef oldu, zarar karşılanmadı”