Çocuklarımız için daha güvenli ortamlar oluşturduk

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çocuklarımız için daha güvenli ortamlar oluşturdukKırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, güçlendirme çalışmaları ve onarım kapsamında inşaatı devam eden okullarda incelemelerde bulunarak, amaçlarının çocuklara daha güvenli ortamlar oluşturarak bu güvenli ortamlarda eğitim öğretim yapılmasına zemin hazırlamak olduğunu söyledi.
ÇOK ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPTIKLARINI SÖYLEDİ
Vali Tekbıyıkoğlu ve beraberinde Vali Yardımcısı Mehmet Miraç Topaloğlu, Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu ile diğer yetkililer, inşaat çalışmaları devam eden okullara giderek incelemelerde bulundu.Vali Tekbıyıkoğlu, inşaatı tamamlanarak eğitim öğretime başlanılan ve çevre düzenlemeleriyle birlikte güzel bir görünüme kavuşturulan okullarda da öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi. Millî Eğitim Müdürü Telefoncu ve inşaat yetkililerinden bilgi alan Tekbıyıkoğlu, daha sonra inşaatı devam güçlendirme ve büyük onarım kapsamındaki okullarda ve yerleşkesinde de incelemelerde bulundu.İncelemelerin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Tekbıyıkoğlu, kent genelindeki okullarda inşaatlarla ilgili çok önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.
TADİLATLAR VE GİRİŞİMLERDE BULUNDUK
Okullarda güvenli ortamlar oluşturduklarını belirten Tekbıyıkoğlu, “Millî Eğitim Bakanımızın ilimizi ziyaretiyle beraber okullarımızdaki fiziki imkanların geliştirilmesiyle ilgili çok önemli adımlar attık. Toplam 21 okulda çalışma yaptık. Bunlar hem büyük onarım, hem de küçük onarım kapsamında doğalgaz dönüşümlerini de bu çalışmalarımızın içine kattık. Bununla beraber okullarda güçlendirme çalışmaları da gerçekleştirmiş olduk. Okullarda sadece fiziki imkanların boya badana, zeminler, kapılar, duvarlar gibi bunların bakımı onarımı haricinde çocuklarımıza güvenli bir ortam hazırladık. Derslerini bu güvenli ortamlarda yapabilecek tadilatlar ve girişimlerde bulunduk.” dedi.
ÇEŞİTLİ BİLGİLER AKTARDI
Çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını kaydeden Tekbıyıkoğlu, şunları söyledi:”Toplam 90 milyonun üzerinde bu 21 okulumuza harcama gerçekleştirdik. İki hafta içerisinde de çalışmamızı tamamen nihayetlendirip evlatlarımızı, öğrencilerimizi yeni okullarında, yeni görselleriyle beraber ve daha güvenli alanlarda eğitim öğretime devam ettireceğiz. Çocuklarımız milletimizin geleceği. Onların güvenli ortamlarda olmasını arzu ediyoruz.”Tekbıyıkoğlu, ziyaret ettiği okullarda öğrenci velileriyle de bir araya gelerek velilere çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler aktardı. (kalehaber.net)

Çocuklarımız için daha güvenli ortamlar oluşturduk