ÇANAKKALE MAE HASTANESİNDE LAKTASYON-RELAKTASYON POLİKLİNİĞİ AÇILDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÇANAKKALE MAE HASTANESİNDE LAKTASYON-RELAKTASYON POLİKLİNİĞİ AÇILDIÇanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde Laktasyon-Relaktasyon Polikliniği hizmet vermeye başladı.
Konu ile ilgili Hastaneden yapılan açıklamada ;
“Laktasyon/Relaktasyon Polikliniğimizin amacı; anne adaylarının anne sütü ve emzirme konusunda bilgilendirilmesi, bebeklere ilk 6 ay sadece anne sütü verilerek, emzirmenin uygun tamamlayıcı beslenmeyle beraber 2 yaş ve ötesine kadar sürdürülmesinin sağlanması, bu süreçte annelerin desteklenmesi ile birlikte sağlıklı bireyler, sağlıklı aileler ve sağlıklı bir toplum oluşmasına katkıda bulunmaktır.
Emzirme desteğine ihtiyacı olan anne ve bebekler, bebeklerinden ayrı kalan anneler, meme reddi, meme başı sorunları vb emzirme problemi olan anneler, polikliniğimize başvurabilirler. Polikliniğimizde yüz yüze görüşme yapılarak emzirme ile ilgili problem tespit edilir, çözüme yönelik eğitimler verilir ve kontrollerde başarılı emzirme sağlanana kadar eğitimlerimiz devam eder” denildi.
Emzirme Haftası etkinlikleri çerçevesinde Laktasyon/Relaktasyon Polikliniğinin açılışı Çanakkale İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk, Anne Dostu Hastane Değerlendirme Ekip Lideri Op. Dr. Volkan Yıldırım, Çanakkale MAE Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Hasan Keser tarafından gerçekleştirildi. (Birol Güngördü)

ÇANAKKALE MAE HASTANESİNDE LAKTASYON-RELAKTASYON POLİKLİNİĞİ AÇILDI