Turhal’da yeni pazarın konumu ve günü belli oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hüseyin Kömür BHA/TOKAT

Turhal Belediyesi, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi pazarlarının ardından yeni semt pazarını Yenişehir bölgesinde hizmete açtı.

Pazartesi günleri Yenişehir ve Kayacık mahallelerine hizmet edecek olan pazar yerini, Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler ziyaret etti.

Başkan Bekler, pazar yeri hakkında yaptığı açıklamada, “Şehrimiz gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Kayacık ve Yenişehir bölgelerimize hizmet edecek şehrimizin 4. pazar yeri alanını vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın kullanımına sunduk. Bu bölgemizdeki nüfusun artmasıyla pazar yeri ihtiyacı artmıştı ve bulunduğumuz bölgeye diğer pazar yerleri de uzak konumlarda bulunuyordu. Biz de bu sorunu çözmek adına Kayacık ve Yenişehir bölgelerimizin arasında bulunan TOKİ konutlarına yakın bir yerde 4500 metrekarelik alanı düzenleyerek pazar yeri haline getirdik. Bölgemize hayırlı olsun.” dedi.

Pazar yerinde esnaflarla sohbet eden Başkan Bekler, vatandaşların talep ve önerilerini de dinledi. Esnaflar da Başkan Bekler’e yeni pazar yeri için teşekkür etti.

Turhal’da yeni pazarın konumu ve günü belli oldu