Tokat’ta depremzedelere içme suyu 6 ay daha ücretsiz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tokat Belediye Meclisi Mart 2023 meclis toplantısında aldığı kararı 6 ay daha uzattı. Depremzedelere aylık 20 ton suyu ücretsiz verilmeye devam ediyor.

Tokat Belediye Meclisi tarafından Mart 2023 meclis toplantısında alınan 6 Şubat’ta yaşanan deprem sonrası Tokat’ta kalan depremzedelere aylık 20 ton suyun ücretsiz olarak verilmesi kararı 6 ay daha uzatıldı.

 

6 Şubat’ta Kahramanmaraş ili Pazarcık ili merkez üssü olan 11 ili etkileyen yıkıcı deprem sonrasında Tokat’a gelen depremzedelere Tokat Belediyesi tarafından 6 ay boyunca aylık 20 ton suyun ücretsiz olarak verilmesine 2023 yılı Mart ayı Belediye Meclis toplantısında oy birliği ile karar verilmişti.

 

6 ay sürenin dolması üzerine Tokat Belediye Meclisinin Ekim Ayı gündeminde görüşülen sürenin altı ay daha uzatılması talebi, oybirliğiyle verilen kararla uzatıldı.

 

Depremzedelere verilen 20 ton ücretsiz su uygulamasının 6 ay daha devam etmesi kararı hakkında açıklama yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Ekim ayı meclis toplantımızda aldığımız kararlardan bir tanesi de 6 Şubat’ta 11 ili etkileyen o büyük depremde depremzede olup da şehrimizde olan hemşerilerimiz ile ilgili oldu. Zira Mart ayında aldığımız bir kararla 6 ay boyunca depremzedelerimize her ay 20 ton suyu ücretsiz vererek, bu hizmetimizi sunmuştuk. Bu altı aylık süre tamamlanmış ve şehrimizde halen depremzedelerin olduğunu tespit ettik. Biz de tekrardan şu anda şehrimizde depremzede olarak misafir ettiğimiz bu hemşerilerimize aylık 20 ton suyu 6 ay daha  ücretsiz bir şekilde vermenin kararını belediye meclisimizce biraz oyladık ve tüm meclis üyelerimizin vermiş olduğu kabul oyu ile bu kararı almış bulunmaktayız. Ben bütün depremzedelerimizin tekrardan hepsine geçmiş olsun diyorum. Burada kaldıkları süre içerisinde onlara misafirperverlik yapacağımızı ifade ediyorum” diye konuştu.

 

Verilen süre uzatımı kararı sonrasında Tokat ilinde kalmaya devam eden depremzedelerin 6 ay daha 20 ton ücretsiz su alabilmek için AFAD tarafından verilen belge ile Tokat Belediyesi Su İşleri Müdürlüğüne şahsen başvurmaları gerektiği öğrenildi.

Tokat’ta depremzedelere içme suyu 6 ay daha ücretsiz