Amasyaspor’a kayyum atanacak

Amasyaspor'da bugün yapılan Olağanüstü kongrede kulüp başkanı adayı çıkmadı. Kulübe kayyum atanacağı bildirildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amasyaspor’a kayyum atanacak

Betül Yılmaz/AMASYA-BHA
Amasyaspor Futbol Kulübü Yönetim Kurulu, mevcut başkan İbrahim Karaman’ın kulüp başkanlığını bırakma kararı ile Olağanüstü toplanma kararı aldı. Amasya Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen Kongrede Amasyaspor Kulüp Başkanlığına aday çıkmadı. Başkan adayı belirlenmeyen Amasyaspor kulübüne kayyum atanacağı bildirildi.
Düzenlenen kongreye Amasyaspor Futbol kulübü Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Karaman ve yönetimi, Amasya Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Naci Öztürk, CHP Amasya İl Başkanı İlker Küp, Merkez İlçe Başkanı Arif Ferahoğlu, CHP İl Genel Meclis üyesi Recep Zorlukuş, MHP Amasya İl Başkanı Mustafa Akgül ve sporseverler katıldı.
Kongrede konuşan Amasya spor Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Karaman sahipsiz kaldık dedi.
Başkan Karaman, “ Biz şehrin önde gelenlerine bu takıma sahip çıkılması gerektiğini yönetim olarak anlatmak istedik. Takıma kaynak aramaktan kendi işimizi unuttuk. Bu işi gönüllülük esasına göre yaptık. Bu şehrin yöneticileri, önde gelenleri takımı sahipsiz bıraktı. Hatta bu yöneticilerden biri bana Amasyaspor’a girme de senden ve yönetimden kurtulalım dedi. Girmedik kurtuldunuz işte. Bu şehrin tek spor aktivitesini, hafta sonları çocuklarımızın, kadınlarımızın iple çektiği bir hale getirdik. 3 bin adet forma dağıttım. Amasyaspor sevdası ile gittiğimiz klasmanlarda hemşehrilerimizi maçlara çektik ve Amasyasporlu olmanın gururunu birlikte yaşadık. Ama gelinen noktada sahipsiz kaldık “dedi.
Amasyaspor’a kayyum atanacak