Vali Şimşek, Gülsüm Anneyi ziyaret etti

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Doğanşar ilçesine bağlı Çatpınar köyünde doğuştan özel gereksinimli, yürüyemeyen ve konuşamayan 60 ve 53 yaşındaki iki evladına bakan 93 yaşındaki Gülsüm Karamuk'un hanesini ziyaret etti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali Şimşek, Gülsüm Anneyi ziyaret etti

Hakan BAKAR/SİVAS-BHA

İlerlemiş yaşına rağmen evlatlarına gözü gibi bakan Gülsüm Karamuk, her gün sevgi ve şefkatle oğullarına bakarak gelininin ve diğer çocuklarının destekleriyle onların tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Anneler Günü nedeniyle aileyi evinde ziyaret Vali Yılmaz Şimşek, anne Gülsüm Karamuk ve diğer aile bireyleriyle sohbet etti.

Ziyarette açıklamada bulunan Vali Şimşek, anne Gülsüm Karamuk’un ve tüm annelerin gününü kutlayarak, “Gülsüm annemiz, annelik duygusunun gerçekten ne kadar ulvi, yüce ve büyük bir duygu olduğunu bizlere bir kez daha gösterdi. 93 yaşında olmasına rağmen evlatları doğduktan bu yana onlarla ilgileniyor, büyük bir sabırla, büyük bir fedakârlıkla ilgisini hiçbir zaman eksik etmiyor. Her zaman evlatlarının yanında. Bu ailemiz devletimizin güvencesindedir. Amacımız annemizi ve evlatlarını bundan sonra ki yaşamlarında daha da mutlu etmek, onların yaşamını kolaylaştırmak. Bu amaç doğrultusunda devletimizin desteği bu aileye devam ediyor. Evde bakım desteğinin yanında ailede yaşayan fertlerin farklı sosyal güvenceleri de var. Diğer oğlu ve gelini de bu aileyle yakından ilgileniyor. Bizler de ilgi ve alakamızı ailemizin üzerinden eksik etmeyeceğiz. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz ve kaymakamlık aile ile yakından ilgileniyor. Evlatları ile kendilerine sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum.” dedi.

Vali Şimşek, Gülsüm Anneyi ziyaret etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir