Sivas’ta Mobil Göç Noktası Aracı hizmet vermeye başladı

Düzensiz göçle mücadelede etkin mücadele edilmesi ve yabancıların kimlik tespitinin daha kolay yapılması için İçişleri Bakanlığı tarafından ilimize gönderilen Mobil Göç Noktası Aracı hizmet vermeye başladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sivas’ta Mobil Göç Noktası Aracı hizmet vermeye başladı

Hakan BAKAR/SİVAS-BHA

İçişleri Bakanlığı tarafından ilimize gönderilen Mobil Göç Noktası Aracı Tarihi Kent Meydanında hizmet vermeye başladı. Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, mobil göç noktası aracını ziyaret ederek İl Göç İdaresi Müdürü Hamza Demir’den bilgi aldı.

Düzensiz göçle daha etkin mücadele edeceğiz

Mobil göç noktası aracının ilimize hayırlı olmasını dileyen Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, aracı şehrimize kazandıran İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya teşekkür etti.

Düzensiz göçle daha etkin bir şekilde mücadele edileceğini ifade eden Vali Şimşek “İnşallah bu göç aracı sayesinde düzensiz göç ile daha etkin bir mücadeleye gireceğiz. Şöyle ki kolluk kuvvetlerimiz düzensiz göçmen olduğundan şüphelendikleri ve kimlik ibraz edemeyenleri ya da kimliklerinden şüphelendikleri göçmenleri bu mobil göç aracımıza davet edecekler. Burada Göç İdaresi personelimizde biyometrik parmak izi araştırmasına girilecek ve bu araştırma sonucunda düzensiz göçmen olduğu tespit edilen, yasa dışı yollarla ülkemize girdiği tespit edilen veya süresini geçirmiş olan bu göçmenlerin yurt dışına deport işlemleri başlanacak. Öncelikle geri gönderme merkezlerine akabinde kendi ülkelerine bu düzensiz göçmenler deport edilecek. Ben tekrar hayırlı uğurlu olsun diyorum. İnşallah belirttiğim gibi düzensiz göçmen ile daha etkin bir şekilde bu araç sayesinde bu mobil göç noktası ve aracı sayesinde mücadele etmiş olacağız” diye konuştu.

Vali Yılmaz Şimşek’e İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Muhammet Sevinç eşlik etti.

Sivas’ta Mobil Göç Noktası Aracı hizmet vermeye başladı