“Etkinlik Yapıp Plaket Vermek İşin En Kolayı”

Başkan Bakar, "Şehir olarak her fırsatta yöresel lezzetleri öve öve bitiremiyoruz. Önce bu işin mutfağını çözmemiz lazım. Etkinlik yapıp plaket vermek işin en kolayı" dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Etkinlik Yapıp Plaket Vermek İşin En Kolayı”

Hakan BAKAR / SİVAS-BHA

Sivas Turizm Derneği Başkanı Gazeteci Hakan Bakar, Sivas’a dışarıdan gelen misafirlerin, Sivas’ın yöresel lezzetlerini yiyebileceği lokanta sayısının yeterli olmadığını söyledi.

Başkan Bakar, “Her lokantada Sivas köftesi, Döner mevcut. Gelin görün ki menüye baktığınızda İçli Köfteyi, Hingeli, Tonus Köftesini, Mumbarı, Divriği Pilavını ve diğer lezzetleri yapıp satan işletme sayısı şehrimizde çok az. Şehir olarak her fırsatta yöresel lezzetleri öve öve bitiremiyoruz. Önce bu işin mutfağını çözmemiz lazım. Alternatif olarak yöresel lezzetlerin yeneceği yerlerin çoğalması lazım. Şehirde Sivas’ın yöresel lezzetleri olarak nitelendirdiğimiz yemekleri dışarıdan gelenlere sunmak için yöresel yemek yapan işletme sayısının çok az olduğunu görüyoruz. Sivas Belediyesinin ve Sivas Valiliğinin Sosyal tesisleri de olmasa şehrin yöresel lezzetlerini gelen misafirlere nerede sunacağız.” dedi.

“Etkinlik Yapıp Plaket Vermek İşin En Kolayı”