Başkan Kalkan: Seçim sürecini başlatmış bulunuyoruz

Yeniden Refah Partisi Sivas İl Başkanı Fatih Kalkan, “Yeniden Refah Partisi olarak, İl Belediye başkanlığı, 16 ilçe Belediye Başkanlığı, 7 Belde belediye Başkanlığıyla birlikte, Belediye ve İl genel meclisi üyeliği seçimleri için bugün itibariyle seçim sürecini başlatmış bulunuyoruz.” dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Kalkan: Seçim sürecini başlatmış bulunuyoruz

Hakan BAKAR/SİVAS-BHA

Yeniden Refah Partisi Sivas İl Başkanı Fatih Kalkan Parti il teşkilatı olarak basın mensupları ile bir araya geldi.

 

Sivas’ta Yeniden Refah Partisi olarak yeni bir il teşkilat kurduklarını söyleyen Yeniden Refah Partisi Sivas İl Başkanı Fatih Kalkan, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

“Çok kıymetli basın camiamızın temsilcileri olan siz değerli dostlarımızı aramızda görmekten memnuniyet duyduk. Hepinize hoş geldiniz diyor teşekkür ediyorum. Bugün bu basın toplantımızı düzenlememizin amacı; 7 Ekim’de Yeniden Refah Partisi Sivas İl Başkanlığına atanmamız hasebiyle sizlerle bir araya gelmek, Teşkilatlarımız hakkında sizleri bilgilendirmek, Yaklaşan Belediye başkanlığı seçimleri hakkında parti olarak değerli basınımızı bilgilendirmek. Tabi ki Belediye başkanı adaylık sürecini bu basın toplantısı ile başlatmış olacağız. Yeniden Refah Partisi Sivas il Başkanlığı olarak, İl Yönetim Kurulunu belirledik, 17 İlçemizde İlçe başkanlıkları ve Teşkilatlarımızı belirledik, Kadın kolları ve Gençlik kolları teşkilatları belirlendi ve teşkilatlanmalarımızı tamamladık. Yeniden Refah Partisi olarak, İl Belediye başkanlığı, 16 ilçe Belediye Başkanlığı, 7 Belde belediye Başkanlığıyla birlikte, Belediye ve İl genel meclisi üyeliği seçimleri için bugün itibariyle seçim sürecini başlatmış bulunuyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Aday adaylıkları başvuruları için katkı payı ücretlerini Genel Merkez hesaplarına yatırılacağını söyleyen Başkan Kalkan, “İl Belediye başkanlığı Aday Adaylığı başvuruları, Genel Merkezimize ve İl Başkanlığımıza yapılacaktır. İlçe ve Belde Belediye başkan Aday Adaylığı başvuruları il başkanlığına yapılacaktır. İl Genel ve Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylığı İl ve İlçe Başkanlıklarına yapılacaktır. Aday adaylıkları başvuruları için katkı payı ücretlerini Genel Merkez hesaplarına yatırılacaktır.

Katkı payı ücretleri ise;

İl Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için 15.000 TL.

İlçe Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için 10.000 TL.

(Nüfusu 50 bin ve üstü)

İlçe Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için 7.500 TL.

(Nüfusu 50 bin altı)

Belde Belediye Başkan Aday Adaylığı için 2.000 TL.

İl Genel Meclisi Aday Adaylığı için 5.000 TL.

Belediye Meclisi Aday Adaylığı için 3.000 TL.

Belde Belediye Meclis Aday Adaylığı için 1.000 TL.

Başvurularında özel katkı payı ücreti kimlerden alınmayacaktır?

30 yaşın altındaki geçler

30 yaş altındaki kadınlar

Üniversite Öğrencisi

Şehit ve Gazi Yakını ve Gaziler ve Engelliler

Bu Vesile ile şimdiden Seçimlerin Şehrimize Hayırlı olmasını Cenabı Allah’tan Niyaz ediyoruz. Elbette ki bu seçimlerden Yeniden Refah Partisi Olarak birinci parti olarak çıkıp, Tüm belediyeleri almaktır. Tabi ki son derece aktif, çalışkan, bir Sivas İl Teşkilatı kurduk ve sonuna kadar da bu mücadeleyi vereceğiz. Tüm basın Mensuplarımıza bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederiz. Saygılar sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

Başkan Kalkan: Seçim sürecini başlatmış bulunuyoruz