Rize Valisi Baydaş, Heyelan Olan Köylerde İncelemelerde Bulundu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, dün akşam başlayan yoğun yağış sonrası heyelanların meydana geldiği Ardeşen ilçesine bağlı Tunca beldesinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Vali Baydaş, ilk olarak heyelan sonrası kopmanın meydana geldiği Güneyköy yolunda incelemelerde bulunarak DSİ Bölge Müdürü Cengiz Han Kılıçaslan, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Erol Bıyık’tan son durum hakkında bilgi aldı. İncelemelerine davam eden Vali Baydaş ve beraberindeki heyet Bayırcık Köyüne giderek burada heyelan meydana gelen bölgeleri gezdi. Vatandaşlara geçmiş oldun dileklerini ileten Vali Baydaş, can kaybının olmamasının sevindirici olduğunu belirterek, oluşan hasarın en kısa sürede giderileceğini ifade etti.

 

Vali Baydaş burada yaptığı açıklamada, “İlimizin, özellikle doğu ilçeleri ağırlıklı olmak üzere, yer yer şiddetini artıran, hatta bazı bölgelerde metrekareye 200 kilogramın üzerinde düşen bir yağışla karşı karşıya kaldık. Yağış geçiş dönemlerindeyiz. 2 gündür teyakkuzda takip ediyorduk. Kaymakamlarımız, belediye sınırlarında belediye başkanlarımız, DSİ, AFAD, Karayolları ve İl Özel İdare ekiplerimiz başta olmak üzere bütün ekiplerimiz sahada. Şu anda yer yer var olan heyelanları temizliyorlar. Sevindirici olan şey can kaybının olmaması. Sahada gayret gösteren bütün ekiplerimize teşekkür ediyorum.

Afet sonrası ihtiyaçları ve hasar olan yerleri hemen tespit edeceğiz. Gerek tarım hasarlarını, gerekse altyapı hasar tespitlerini yerinde yapacağız. Süratle bu tespitlerin iyileştirme çalışmalarını gerçekleştireceğiz. Ben bu vesile ile görev alan bütün ekiplerimizi tebrik ediyorum ve teşekkür ediyorum. Can kaybı olmadığı sürece maddi hasarların üstesinden gelebilecek güçteyiz” dedi.

Rize Valisi Baydaş, Heyelan Olan Köylerde İncelemelerde Bulundu