Özel: Cumhurbaşkanı adayı olmak gibi bir hedefim yok

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel"Benim Cumhurbaşkanı adayı olmak gibi bir hedefim, bir niyetim yok. Kendi adıma istediğim tek şey var; CHP'yi bu seçimlerde iktidar, bir CHP'liyi cumhurbaşkanı yapalım. CHP'yi iktidar yapamazsam o gece istifa edeceğim, siyaseti o gün bırakacağım." dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özel: Cumhurbaşkanı adayı olmak gibi bir hedefim yok

CHP Genel Başkanı Özgür Özel gündeme ilişkin soruları yanıtladı, değerlendirmelerde bulundu.

“CHP’yi iktidar yapamazsam o gece buraya çıkacağım ve istifa edeceğim”

“Benim cumhurbaşkanı adayı olmak gibi bir hedefim, bir niyetim yok. Benim bir niyetim var, Atatürk’ün partisi, Cumhuriyetin ikinci yüzyılının ilk genel seçiminde birinci partidir dediysem, ben hayatımdaki en büyük hedefe ulaştım demektir. Amaç tek bu. Ben kendi adıma hiçbir şey istemem. Kendi adıma istediğim tek şey var; Cumhuriyet Halk Partisi’ni bu seçimlerde iktidar, bir CHP’liyi cumhurbaşkanı yapalım, bu ülkeyi Gazi Mustafa Atatürk’ün vasiyet ettiği noktaya sokalım. Benim işim bu partiyi iyi yönetmek. Ben Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapamazsam o gece buraya çıkacağım ve istifa edeceğim, siyaseti o gün bırakacağım. Bu kadar net söylüyorum. İlk genel seçimde birinci parti yaptık. Diyorlardı ki çok kötü sonuç alacaklar, CHP tarihinin en kısa genel başkanı olacak. Ne oldu? 50 yıllık tarihin büyük bir başarısını hep beraber kazandık ve çıkıp ben kazandım demedim, ben kazanmadım ki. Hep birlikte kazandık.”

Başıboş köpek düzenlemesi

Sorunun çözümü için kısırlaştırma yönteminin daha doğru olduğunu belirtti.

“Sorunu görmemek, sorunu çözmemek demektir ve felaket getirir.” Diyerek şunları söyledi:

“Bugün Türkiye’de insanlar sabah erken saatlerde çocuğunu okula yollarken ya da çalışacağı iş yerine gitmek için servisine yürürken, sabah erken saatte camiye giden yaşlı amcamız, erken saatte güç bela aldığı randevuya yetişmek için hastaneye gidecek hastalar, sokak hayvanlarının saldırması tehlikesiyle karşı karşıyalar. ‘Bu tehlike yok’ diyemezsiniz. Her yerde var. Bu sorunu yaşayanların dillendirip, yaşamayanların sırtını dönmesini kabul etmiyorum. Ama bu sorunun çözümü için, ‘sorun sürdürülemez bir hale geldi’ deyip de sokak hayvanlarını uyutma adı altında öldürmek, katletmek olmaz. Kabul edemeyiz, buna sonuna kadar direniriz.”

“Çamaşır suyu enjeksiyonu saatler süren çok acılı, katlanılmayacak bir ölüm biçimi. Böyle bir caniliğe sebebiyet vermemek lazım. Meclis’in 2020 yılında 4 partinin altında imzası olan Hayvan Hakları Raporu var. Diyor ki Hayvan Hakları Fonu kurulacak. Kısırlaştırma buradan yapılacak. Bu fona para nereden gelecek? At yarışlarından, Spor Toto, Süper Loto’dan, Milli Piyango’dan ve belediyenin, kamunun topladığı vergilerden. Bunun yapılması için biz üstümüze düşen neyse yapacağız. Bir toplumsal tartışma, tansiyon yaratmadan bu sorunu 2 yıl içinde kökünden çözecek o büyük kampanyayı yapmamız lazım.”

Özel: Cumhurbaşkanı adayı olmak gibi bir hedefim yok