Gençler TEKNOFEST istedi, Tütüncü Bakan Kacır’ı aradı

Tütüncü, anında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ı telefonla arayarak, Antalya’ya TEKNOFEST sözü aldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Hakan Tütüncü’den gençler, TEKNOFEST istedi.

ANTALYA -BHA

Seçim sahalarına büyük bir enerjiyle inen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Hakan Tütüncü, Akdeniz’in en büyük kütüphanesinde gençlerle bir araya geldi. Antalya Kütüphanesi’ndeki buluşmada Tütüncü, gençlerin sorularını büyük bir samimiyet ve içtenlikle yanıtladı. Antalya’da bu yıl 2’ncisi düzenlenen BİLİMFEST’e değinen gençler, ülkemizin yerli ve milli teknolojilerini yakından görmenin büyük onurunu yaşadıklarını dile getirdi. Gençlerin, “Başkanım Antalya’ya da bir TEKNOFEST yakışır” sözleri üzerine Tütüncü, “Bu güzel şehre TEKNOFEST’i birlikte getirelim” diyerek, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ı arayarak, görüntülü konuştu. Tütüncü, “Sayın Bakanım, Antalya’dan Türkiye’nin en büyük kütüphanelerinde birinde Akdeniz Üniversitesi öğrenci kardeşlerimizle beraberiz. Gençlerimizin, BİLİMFEST ‘e sunduğunuz katkılarından dolayı sizlere teşekkürleri var. Gençlerimizin sizlere birde soruları var. Önümüzdeki yıl TEKNOFEST’i Antalya’da görmek istediklerini ilettiler. “ dedi.

Antalya’yı güzel bir gelecek bekliyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır da, “Genç kardeşlerime teşekkür ediyorum. Gerçekten BİLİMFEST, artık etkisi Antalya’ya aşan bir etkinlikti. 2. Antalya BİLİMFEST’te ben bunu çok güçlü bir şekilde hissettim. Kepez Belediye Başkanı olarak düzenlediniz. Onun etkisi tüm Türkiye’yi sarmaya başladı. TEKNOFEST’ler tüm Türkiye’nin bilim ve teknoloji hamlesini sadece ülkemize değil, dünyanın dört bir tarafına ulaştıran festivaller. Genç kardeşlerimizin Teknofest heyecanını patlaşmasından çok büyük mutluluk duyuyorum. 2024 TEKNOFEST, çevre illeri halihazırda ilan etmiş oldu. Geçtiğimiz günlerde Sayın Cumhurbaşkanımız Eskişehir ‘de de bu yıl Teknofest gerçekleştirilmesi konusunda bir karar verdiler. İnşallah Eskişehir’e de bu heyecanı taşıyacağız.

Önümüzdeki dönemde inşallah siz Antalya’da göreve başladıktan sonra Antalya 5 yıllık bir altın döneme adım atmış olacak. İnşallah önümüzdeki dönemde Teknofest heyecanını Antalya’ya getirmek konusunda bende sizlerle birlikte ve destekçiniz olacağım. Antalya bu heyecanı hak ediyor. Sizlerin başlattığı çalışmaların, Antalya Teknopark’ta sürdürülen çalışmaların, önce ulusal sonra küresel bölgeye yükselmesine katkı sunacak Teknofest etkinliklerini birlikte gerçekleştiriyor oluruz.Antalyalı genç kardeşlerimizin heyecanı ve coşkusu, Allah’ın izniyle Teknofest’i önümüzdeki yıllarda muhakkak Antalya’ya getirecektir. Biz Teknofest’i  ana etkinliğinin ötesinde en çok etkinliğe önümüzdeki dönemde imza atalım istiyorum. Genç kardeşlerimle birlikte sizlerin liderliğinde Antalya’dan nice güzel girişimciler çıkacağına inanıyorum. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak bu süreçte sizlerle olacağız. Biz Antalya’yı çok seviyoruz. Antalya’yı güzel bir gelecek bekliyor.” diye konuştu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır,  sözlerini de günün en popüler selamlaşması olan “Allah ayağımıza asteroit değdirmesin! “ sözleriyle tamamladı.  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Hakan Tütüncü de, “Antalya altın çağına bu gençlerle birlikte, sizlerle birlikte yürüyecek. Yolunuz, yolumuz hep açık olsun” dedi.

Gençler TEKNOFEST istedi, Tütüncü Bakan Kacır’ı aradı