“Fatsa Büyük Sanayi Sitesinin gelişimine hep destek olacağız”

TBMM Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı, AK Parti Ordu Milletvekili Prof. Dr. Mahmut Özer, Fatsa Büyük Sanayi Sitesi’ni ziyaret etti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Fatsa Büyük Sanayi Sitesinin gelişimine hep destek olacağız”

Bir 8 kişi ve takım elbise görseli olabilir
Milletvekili Özer’e Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, İl Başkanı, Selman Altaş, önceki dönem Milletvekili Metin Gündoğdu, Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan, Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, İlçe Başkanı Yasin Sarıçiçek ve 28.dönem Milletvekili adayı İsa Yüksel’de eşlik etti.
Ordu Milletvekili Mahmut Özer’i kooperatif binası önünde Büyük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı İbrahim Türkeli ve yönetim kurulu üyeleri ve esnaflar karşıladı. Özer kendisini bekleyen öğrencilerle de sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.
Fatsa Büyük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı İbrahim Türkeli ziyaretlerinden dolayı AK Parti Ordu Milletvekili Prof. Dr. Mahmut Özer’e teşekkür etti.

“Çıraklık eğitimi benim için çok önemli”

Bir 9 kişi ve yazı görseli olabilir
AK Parti Ordu Milletvekili Prof. Dr. Mahmut Özer ise yaptığı konuşmada Sanayi Sitesinde esnaf ve sanatkârlarla bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Sanayi sitemizde yeni Mesleki Eğitim Merkezi’nin inşaatı devam ediyor. Hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum, mesleki eğitim merkezini belli bir aşamaya getirdi. Hızlı bir şekilde inşallah geleceğin ustalarının yetişmiş olduğu yaklaşık 4 bin tane çırağın eğitim aldığı mesleki eğitim merkezimiz çok güçlü bir şekilde hizmet etmeye devam edecek. Bakanlığım süresi içerisinde yapmış olduğumuz en önemli yatırımlardan bir tanesi çıraklık, kalfalık ve ustalık ile ilgili 3 bin 308 sayılı mesleki eğitim kanunundaki yaptığımız değişiklikler. Gerçekten o dönem içerisinde tüm Türkiye’de yaklaşık 159 bin çırak varken, bugün 1 milyon 400 bin çırağın olduğu bir iş dünyasının, işgücü piyasasının ihtiyaç duymuş olduğu, ara elemanın, çırakların, kalfalar, ustaların yetiştiği bir mesleki eğitim merkezi kapasitesine ulaşmış oldu. Bu gerçekten çok kıymetli. Biraz önce mesleki eğitim merkezindeki çırak olan 9. Sınıf öğrencilerimiz ile konuştuk. Eğitim aldıkları meslek alanlarında usta olmak, işyeri açmak için büyük bir heyecan duyuyorlar. Ben de bu süreçte onların eğitimlerine yapmış olduğunuz katkılardan dolayı şükranlarımı sunuyorum.” dedi.
Fatsa’nın sürekli büyüyüp genişlediğini, kapasitesinin her geçen gün arttığını ifade eden Milletvekili Özer, “Nasıl Organize Sanayi Bölgesi her geçen gün kapasitesini arttırarak 5 binin üzerinde vatandaşımıza istihdam imkânı sağlıyorsa aynı şey Büyük Sanayi Sitesi için de geçerli. Büyük Sanayi Sitesi gerçekten gelişmeye çok açık, altyapısı güçlü olan sanayi sitelerimizin başında yer alıyor. İnşallah Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar’ın Ankara’da bize ifade etmiş olduğu genişleme ile ilgili süreçlerde biz de her türlü desteğimizi sağlayacağız. Buranın çok daha donanımlı, alanı genişlemiş, kapasitesi geniş, taleplere cevap verebilen bir sanayi sitesi olması yolunda her türlü desteği vereceğiz.” diye konuştu.
“Fatsa Büyük Sanayi Sitesinin gelişimine hep destek olacağız”