Vali Çiçek, Millet Bahçesi Yapım Sahasını Denetledi

Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek, Millet Bahçesi yapım sahasında incelemelerde bulunarak, tescilli tarihi binaların restorasyon çalışmaları ile yapımında önemli seviyeye ulaşılan peyzaj, oturma bankları, yürüyüş yolu, bisiklet yolu, çardaklar ve çocuk oyun parkı çalışmalarını denetledi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali Çiçek, Millet Bahçesi Yapım Sahasını Denetledi

ARDAHAN/Özkan KARAKAYA – BHA

Ardahan’da Kura nehrinin kenarında, Ardahan kalesinin karşısında ki 70 bin metrekarelik Aziziye Kışlasının Millet Bahçesine dönüştürülme çalışmaları yoğun bir şekilde sürüyor. Çalışmalar kapsamında, ihaleyi alan yüklenici firma tarafından kışla içerisindeki tarihi binaların çatı yapımı, sıva raspası, duvarların doğal haline dönüştürülmesi, FRP ve enjeksiyonlu güçlendirme çalışmaları devam ediyor.

Vali Hayrettin Çiçek, beraberinde Vali Yardımcısı Şahin Demir, Özel İdare Genel Sekreteri Murat Bilal Emin ve yüklenici firma yetkilisiyle birlikte alanı gezerek, yürütülen çalışmaları denetledi ve çalışmaların gidişatı hakkında bilgi aldı. Vali Çiçek, binaların restorasyonunun tamamlanmasıyla birlikte Millet Bahçesinin, hem Ardahan Kalesi hem de Kura Nehri ile entegre olarak, çerisinde kent müzesi, kütüphane, kıraathane, güzel sanatlar fakültesi, butik otel, devlet konuk evi, valilik çalışma ofisi ve çay bahçeleriyle birlikte Ardahan halkının hizmetine sunulacağını söyledi.

Vali Çiçek ayrıca, Millet Bahçesi projesiyle ilgili olarak; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile TOKİ Başkanlığının çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Vali Çiçek, Millet Bahçesi Yapım Sahasını Denetledi