Uluslararası öğrencilerin gezi rotası şehrin kuzeyi oldu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen şehir tanıtım gezileri devam ediyor. Sakarya’da okuyan uluslararası öğrencilere şehrin muhtelif yerlerindeki tarihi ve turistik noktalar gezdirildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin tarihi ve turistik mekânlarının keşfi için yapılan geziler devam ediyor. Bu kapsamda Sakarya’da okuyan uluslararası öğrenciler için şehrin kuzey bölgesinde yer alan Karasu Yeni Mahalle, Karasu Sahili, Acarlar Longozu gibi tarihi ve turistik noktalara gezi düzenlendi.

Şehrin kuzeyine yolculuk

Sakarya Nehri’nin Karadeniz ile buluştuğu nokta olan Karasu Yeni Mahalle’de uluslararası öğrencilere, o bölgede yaşamış Kurtuluş Savaşı kahramanlarından İpsiz Recep hakkında bilgiler verildi. Öğrenciler daha sonra Mavi Bayraklı plajlara sahip olan Karasu Sahili ve Türkiye’nin en büyük tek parça su basar ormanı Acarlar Longozu’nu ziyaret etti. Buradaki geçirdikleri güzel zamanı fotoğraflayarak ölümsüzleştiren öğrenciler, keyifli vakit geçirerek Sakarya’nın tarihi ve turistik mekânları hakkında bilgi sahibi oldu.

Uluslararası öğrencilerin gezi rotası şehrin kuzeyi oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir