Kahramanmaraş’ta çocukları suçtan uzak tutacak ÇOGEP Projesi başladı

Proje, Kahramanmaraş’ta eğitim öğretim çağındaki çocuk ve gençlerin kötü arkadaşlık ortamlarından uzak durmalarını sağlamak, suça sürüklenmelerini ve mağdur olmalarını önlemek amacıyla hayata geçiriliyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş’ta çocukları suçtan uzak tutacak ÇOGEP Projesi başladı

Projede çocuklara ve gençlere yönelik olarak sportif aktiviteler, müzik, el sanatları ve eğitim kursları ile psikolojik ve kültürel destek sağlanması hedefleniyor. Ayrıca polis ve halk arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi de projenin önemli amaçları arasında yer alıyor.

Proje kapsamında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü kurum temsilcileri ile Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü’nde bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda faaliyetler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu ve işbirliği yapılacak alanlar belirlendi.

Yıl içerisinde Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü tarafından çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Bu etkinlikler sayesinde çocukların ve gençlerin sosyal, kültürel ve sportif alanlarda gelişimleri desteklenecek ve topluma daha sağlıklı bireyler olarak kazandırılmaları sağlanacak.

Kahramanmaraş’ta çocukları suçtan uzak tutacak ÇOGEP Projesi başladı