Staj ve Çıraklık Mağdurlarının sayısı belli oldu! İlk etapta kaç kişi yararlanacak?

Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurlarının sayısının 250 bin olduğu belirlenirken ilk etapta kanundan yararlananların sayısının 50 bin olduğu öğrenildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Staj ve Çıraklık Mağdurlarının sayısı belli oldu! İlk etapta kaç kişi yararlanacak?

Tahsin KEMER – Zeynep Sude YEŞİL – Eren TURAN / ANKARA – BHA

Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyon heyeti, Birlik Haber Ajansı’na (BHA) ziyarette bulundu. Heyeti, Birlik Haber Ajansı Genel Müdürü Muhammet Kaçar, Kurumsal İletişim Müdürü Saime Halaç ile BHA muhabirleri karşıladı.

Gerçekleştirilen görüşmede İzmir Staj ve Çıraklık Mağdurları Dernek Başkanı Semiha Özek ve derneğin genel sekreteri Ender Keskin, 1987 yılında çıkarılan 3308 sayılı Kanun ile birlikte sigorta başlangıçları yapılmasına rağmen primleri yatırılmadığını söyleyerek emeklilik hesaplamalarında bu sürecin sayılmaması nedeniyle EYT’den faydalanamadıklarını dile getirdi.

Sigortanız başladı denilerek mağdur edildik

İki defa SSK girişi verilerek mağdur edildiklerini dile getiren İzmir Staj ve Çıraklık Mağdurları Dernek Başkanı Semiha Özek, “Meslek liseliler ve çıraklar zorunlu çalışma yaparken SSK tarafından işe giriş tarihli ve tescilli, numaralı Sigorta Kartı verilerek ‘Sigortanız başladı’ denilerek aldatılan ve sonrasında bunu gerek SSK ekranında gerek SKK sistemlerinden çekilen verilerde başlangıç gösterilerek kandırılmaya devam edilen, akabinde 2000’li yılların başlarında ikinci bir tarih çıkartılarak mağdur bırakılan bir kesimdir” dedi.

Staj ve Çıraklık Mağdurlarının sayısı belli oldu! İlk etapta kaç kişi yararlanacak?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir