Hatay’da “Sivil Toplum Medya Buluştu

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün desteği ile İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF) ve Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) tarafından Hatay’da “Sivil Toplum Medya Buluşmaları’ programı düzenlendi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sivil toplum kuruluşları ile medyanın iletişiminin güçlendirilmesini amaçlayan ve İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF) ve Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) tarafından, İskenderun Belediyesi, İskenderun Teknik Üniversitesi, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ile İskenderun Deniz Ticaret Odası işbirliğinde gerçekleştirilen programa; İskenderun Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Emin Ünalan, İskenderun Deniz Ticaret Odası Başkanı Kemal Kutlu, TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, Arsuz İş İnsanları Derneği Başkanı Adnan Ağır, İskenderun Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Meltem Eken, TİMBİR Genel Başkan Vekili Av. Cüneyd Altıparmak, TİMBİR Yönetim Kurulu Üyeleri Tanju Akıncıoğlu, Levent Özkurt, Menderes Demir, Birlik Haber Ajansı Genel Müdürü Muhammet Kaçar, İskenderun Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Osman Kümük ile Güvenlik Uzmanı Dr. İmbat Muğlu, Gelişim Hastanesi Genel Müdürü Ahmet Ahraz ve STK temsilcileri ve davetliler katıldı.

Sivil Toplum Örgütlerinin Dijital Kapasitesinin Geliştirilmesi, Dijital İçerik Üretimi, Sivil Toplum Kuruluşları Etkin Sosyal Medya Kullanımı, Sosyal Medya ve Dezenformasyon, Sivil Toplum Kuruluşları Basın, Medya İletişimi ve İnternet Ortamında Kişisel Verilerin Korunması ve Telif konularında sunumlar gerçekleştirildi.

Programa konuşmacı olarak TİMBİR Genel Başkan Vekili Av. Cüneyd Altıparmak, TİMBİR Danışma Kurulu Başkanı ve Akdeniz İnternet Gazetecileri ve Yayıncıları Derneği Kurucu Başkanı Veysel Cıncık, Birlik Haber Ajansı (BHA) Genel Müdürü Muhammet Kaçar, Güvenlik Uzmanı Dr. İmbat Muğlu ile moderatör olarak İskenderun Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Osman Kümük katıldı.

Hatay’da “Sivil Toplum Medya Buluştu