Fildişi Sahili’ne giden Müftülük personeli Karakaya, yurda döndü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fildişi Sahili’ne giden Müftülük personeli Karakaya, yurda döndü

ARDAHAN-BHA

Damal İlçe Müftülüğü personeli Erdoğan Karakaya, 2024 yılı kurban kesim organizasyonu için gittiği Fildişi Sahili’nden yurda döndü.

 

​​Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı, “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” temasıyla düzenlediği 2024 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu kapsamında, tüm ihtiyaç sahibi ülkelerde olduğu gibi Fildişi Sahili ülkesinde de bu faaliyetleri yürüttü.

Bu yıl Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 78 ülke ve 348 bölgede kurban kesim organizasyonu gerçekleştirildi. Türkiye Diyanet Vakfı Damal Şubesi Muvazzaf Personeli Erdoğan Karakaya’da bu organizasyonda Diyanet İşleri Başkanlığında görevli Diyanet işleri Uzmanı TDV gönüllüsü Fatih Yıldız ile birlikte yer aldı.

Diyanet İşleri başkanlığı tarafından Fildişi Sahili ülkesindeki kurban organizasyonunda görevlendirilen Erdoğan Karakaya, “2024 Yılı Kurban Organizasyonu Kapsamında Fildişi Sahili’nde yedi ayrı bölgede kurban kesimi gerçekleştirildi. Burada toplam 2 bin 970 hayvan kurban olarak kesildi. Benim görevli olduğum bölgede ise 300 adet büyükbaş hayvanı kurban ederek dağıtımını yaptık. Milletimizin kurbanlarını oradaki ihtiyaç sahipleri ile buluşturduk. Yüce Mevla vekâleten kurban verenlerden razı olsun. Vekâleten kurban dolayısıyla oradaki kardeşlerimizin gönüllerine dokunma fırsatı bulduk. Oradaki çocuklara ülkemizden bayrak, balon, şeker götürüp dağıtarak onları da sevindirdik. Oradaki yetimhaneleri ve Kuran kurslarını ziyaret ederek öğrencilere hediyeler verdik. Onların, ülkemiz, milletimiz ve bizim için dualarını alarak yurdumuza sağ salim döndük.” ifadelerini kullandı.

Fildişi Sahili’ne giden Müftülük personeli Karakaya, yurda döndü