Elazığ’da Yeni Kurulan Eczacılık Fakültesi İlk Öğrencilerini Alacak

Resmi Gazete’de yayımlanarak Fırat Üniversitesi’nde kurulan Eczacılık Fakültesi ilk öğrencilerini alarak eğitime başlayacak.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elazığ’da Yeni Kurulan Eczacılık Fakültesi İlk Öğrencilerini Alacak

Sıtkı TAŞEL/ELAZIĞ – BHA

Fırat Üniversitesi son yıllarda yaptığı atılımlarla bölge üniversitesi unvanını hakeden başarılara imza atıyor.

Geçtiğimiz yıl Resmi Gazete’de yayımlanarak Fırat Üniversitesi’nde Eczacılık Fakültesi kuruldu. Kurumsal çalışması tamamlanarak açılan Eczacılık Fakültesi 3 bölüm ve 10 Anabilim Dalı ile ilk öğrencilerini almaya hazırlanıyor.

Tercih listesinde yer alan Fırat Üniversitesi Eczacılık Bölümü bu yıl 50 öğrenci alarak eğitim faaliyetlerine başlayacak.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seval Yılmaz, tercih yapacak olan aday öğrencileri Fırat Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ne davet etti.

”İlaç, Tıbbi Cihaz Ve Kozmetik Sanayinde De Çalışabilirsiniz”

Eczacılık mesleğinin çok geniş bir çalışma yelpazesine sahip olduğunu belirten Prof. Dr. Yılmaz, “Eczacılık Fakültesi mezunları sadece serbest eczanelerde çalışma imkânına sahip değillerdir. Farklı alanlarda çalışabilme imkânlarınız bulunmaktadır. Örneğin hastane eczanelerinde veya akademik hayatta üniversitelerde çalışabilirsiniz. Mezun olduktan sonra Klinik Eczacılık ve Fitofarmasi alanlarında uzmanlık yapabilme ve uzman eczacı olarak hastanelerde çalışabilme imkânına sahipsiniz. Bunun dışında ilaç, tıbbi cihaz ve kozmetik sanayinde de çalışabilirsiniz.” dedi.

Prof. Dr. Seval Yılmaz, Fırat Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nin daha çok Eczacı ağırlıklı, genç ve dinamik akademik kadrosuyla, çağdaş ve yenilikçi bir eğitim anlayışıyla eczacılık eğitimi vermek üzere hizmet edeceğinin de altını çizdi.

Elazığ’da Yeni Kurulan Eczacılık Fakültesi İlk Öğrencilerini Alacak