Boyun çetesinin lideri İtalya’da yakalandı

Kırmızı bültenle aranan Boyun çetesinin elebaşı Barış Boyun İtalya'da yakalnarak Türk yetkilere teslim edildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boyun çetesinin lideri İtalya’da yakalandı

Ankara-BHA

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Boyun çetesinin lideri Barış Boyun‘un İtalya’da yaklandığını X hesabı üzerinden duyurdu. Operasyonda Barış Boyun’un yanı sıra çete üyesi 17’si Türk, 2’si İtalyan 19 kişi gözaltına alındı.

İtalyan Polisi ve Türk Emniyet Güçleri koordinesinde gerçekleşen operasyona;  KOM Başkanlığı, İnterpol Europol Daire Başkanlığı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü ve Sakarya Emniyeti katıldı.

 

Önceki operasyonda 317 kişi yakalanmıştı

Barış Boyun Organize Suç Örgütüne yönelik bugüne kadar İstanbul, İzmir, Tekirdağ, Sakarya ve Kütahya’da gerçekleştirilen 26 ayrı operasyonda 317 şahıs yaklanmış, Bunlardan 175’i tutklanmış ve 100’ü hakkında  adli kontrol kararı verilmişti.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya paylaşımında,” KOM Başkanlığımızı, Interpol-Europol Daire Başkanlığımızı ve İtalyan Güvenlik Makamlarını tebrik ediyorum. Dünyanın neresinde olursa olsun Aziz Milletimizin huzurunu kaçıranları, suç işleyenleri yakalayıp, nefeslerini kesmeye devam edeceğiz Organize suç örgütlerine yönelik mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecek” dedi.

Boyun çetesinin lideri İtalya’da yakalandı