Gaziantep Üniversitesi öğrencileri İsrail’i protesto etti

İsrail'in Gazze'deki bir hastaneye yönelik saldırılarını, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) öğrencileri yaptıkları basın açıklamasıyla protesto etti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gaziantep Üniversitesi öğrencileri İsrail’i protesto etti

GAÜN Öğrenci Yemekhanesi yanında toplanan öğrenciler, ellerinde Türkiye ve Filistin bayraklarıyla attıkları sloganlarla İsrail’i protesto etti.

Öğrencileri adına basın açıklaması yapan GAÜN İlahiyat Fakültesi öğrencisi Rojda Çoban, “Bugün burada, tüm dünyanın gözü önünde yaşanan İsrail zulmüne karşı birlikte durmak ve insanlığımızın onuru için mücadele etmek için toplandık. Filistin’e karşı yapılan vahşice zulme başkaldırmak dini, vicdani ve ahlaki görevimizi yerine getirmek ve Filistin’in haklı mücadelesinde yalnız olmadığını gür bir ses ile haykırmak için bir araya geldik” ifadelerini kullandı.

Rojda Çoban konuşmasının devamında şunları aktardı: “Filistin’de yaşanan vahşi katliamlar Müslümanlar başta olmak üzere tüm insanlığın hem ahlaken hem de vicdanen karşı çıkmak zorunda olduğu en asli görev ve sorumluluktur. Bu sadece bir halkın özgürlüğü ve toprakları için değil, aynı zamanda tüm insanlık değerleri için bir başkaldırıştır.”

Öğrenciler basın açıklamasından sonra sloganlar eşliğinde yürüyüş yaptı. Burada tekbirler getiren öğrenciler, edilen duaların sonrasında dağıldı.

 

Gaziantep Üniversitesi öğrencileri İsrail’i protesto etti