Bursa’dan Hacca giden İsmet Çiftçi’den acı haber!

Bursa’da ikamet eden 59 yaşındaki İsmet Çiftçi, Hac vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gitmek için yola çıktı.Hac ibadetine hazırlanan, en son 15 Haziran Arafat'ta görülen Çiftçi'den  günlerce haber alınamadı. Acı haberi dün akşam saatlerinde oğlu duyurdu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa’dan Hacca giden İsmet Çiftçi’den acı haber!

Mine Köseler/Bursa-BHA

Özel bir tur şirketiyle 7 Mayıs günü kutsal topraklara giden İsmet Çiftçi’den 15 Haziran’dan beri haber alınamıyordu.Tanıdıkları onu en son Arafat’ta gördüklerini ifade etti. Diyanet İşleri Başkanlığı ve devletin ilgili kurumlarına sosyal medyadan yardım çağrısında bulunan ailesinin yanı sıra, orada bulunan oğlu ve akrabaları da  Mekke ve Cidde’de arama çalışmalarına başladı.Günlerce yapılan aramalardan sonra oğlu Ersin Çiftçi, dün akşam saatlerinde  acı haberi duyurdu.Tansiyon ve şeker hastası olan İsmet Çiftçi’nin aşırı sıcaklardan vefat ettiği düşünülüyor.

 

 

Bu yıl kutsal topraklarda vefat edenlerin sayısı resmi olmayan rakamlara göre 1000’i aşmış durumda.Basına yansıyan haberlere göre can kayıplarının büyük kısmının kalp damar hastalıkları ve enfeksiyona bağlı hastalıklardan kaynaklı olduğu söyleniyor.

Bursa’dan Hacca giden İsmet Çiftçi’den acı haber!