Burdur Valisi Türker Öksüz, Kurum Ziyaretlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor

Kurum ziyaretlerine Pazar günü devam eden Burdur Valisi Sayın Türker Öksüz, İl Özel İdaresi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünü ziyaret ederek, yürütülen çalışma ve projelerle ilgili kapsamlı brifing aldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Burdur Valisi Türker Öksüz, Kurum Ziyaretlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor

BURDUR – BHA

Gün içerisinde gerçekleştirdiği ziyaretlerde ilk olarak İl Özel İdaresini ziyaret eden Vali Öksüz, kurumun genel durumu, tesisler, araç parkı, köylerin mevcut alt yapısı, 2023 yılı yatırım programı, devam eden kamu kurumu inşaatlarının son durumu ile ilgili Genel Sekreter Asım Ertilav’dan kapsamlı brifing aldı.

Planlı, mali ve iş disiplini içerisinde, devam eden tüm proje ve yatırımları yakından takip edeceğini belirten Vali Öksüz, İl Özel İdaresi yatırım bütçesini en verimli şekilde kullanarak ilimiz ve köylerimiz için hep birlikte hizmet üreteceklerini ifade etti.

Bu ziyaretin ardından İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne geçen Vali Öksüz, ekonomisinin büyük bölümünü hayvancılık ve buna bağlı bitkisel üretimin oluşturduğu İlimizde Tarım ve Hayvancılık potansiyeli, yürütülen hizmetler hakkında İl Müdürü Mehmet Tuğrul’dan kapsamlı brifing aldı.

Örgütlü çiftçi yapısı, kaliteli süt üretimi, tarımsal üretimi ile Burdur’un önemli bir Tarım şehri olduğunu belirten Vali Öksüz, “Bu potansiyeli her geçen gün daha da yükseltmek için, kurumlarımız ve tüm paydaşlarımızla birlikte kararlı bir şekilde çalışacağız” dedi.

Vali Öksüz son olarak, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünü ziyaret ederek, İlimizde yürütülen Kültür ve Turizm alanındaki hizmetlerle ilgili İl Müdürü İbrahim Emre Gürsoy’dan kapsamlı brifing aldı.

Eşsiz doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel değerleriyle ilimizin önemli bir kültür ve turizm altyapısına sahip olduğunu belirten Vali Öksüz, “amacımız iddialı olduğumuz bu alandaki potansiyelimizi geliştirerek, daha yukarılara taşımak” olduğunu ifade etti.

Vali Öksüz bu ziyareti sırasında ayrıca hizmet binasının yer aldığı Kültür Merkezini gezerek incelemede bulundu.

Burdur Valisi Türker Öksüz, Kurum Ziyaretlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor