Burdur pilot şehir seçildi, Turizmde yeni dönem başlıyor

AK Parti Burdur Milletvekili Mustafa Oğuz, yaptığı açıklamada, Burdur'un TÜRSAB tarafından pilot şehir olarak seçildiğini duyurdu. Bu önemli gelişme ile birlikte Burdur'un tanıtımına ve turizm altyapısının geliştirilmesine büyük önem verilecek.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Burdur pilot şehir seçildi, Turizmde yeni dönem başlıyor

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Burdur Milletvekili Mustafa Oğuz, ” Bu kapsamda Burdur’umuzun tanıtımına ağırlık verilecek ve turizmin geliştirilmesi için çalışmalar yapılacak. Konaklamanın ve turistlerin aktivite yapabileceği alanlar geliştirilecek. Salda Gölü, Kbriya ve Sagalassos antik kenti, Lavanta Bahçeleri, Ulu Cami gibi yerlerin tanıtımı ağırlık kazanacak. Burdur mutfağının ve yöreye ait kültürün de öne çıkarılması sağlanacak.

Bizlere ve ilimize karşı desteğini hiçbir zaman esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a ve TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’ya teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Burdur’da turizm heyecanı

Bu pilot şehir seçimi, Burdur’da turizm sektöründe büyük bir heyecan yarattı. Burdur’un turizm potansiyelinin bu sayede daha da iyi değerlendirileceği ve bölgenin kalkınmasına önemli katkılar sağlanacağı umut ediliyor.

Burdur pilot şehir seçildi, Turizmde yeni dönem başlıyor