”İnsanlık adına bu tesisi istiyoruz”

Trabzon’a hasta yakınlarının faydalanacağı  konaklama tesisi kazandırılması noktasında talepleri dile getirmeye devam eden  Trabzon Hemşeri Dernekleri Platformu AK Parti Trabzon İl Başkanlığında İl Başkanı ve vekillerle buluştular.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

”İnsanlık adına bu tesisi istiyoruz”

Yaşar YILDIZ / BAYBURT – BHA

Eski bakan AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu , AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, AK Parti Trabzon Milletvekili Yılmaz Büyükaydın, AK Parti Trabzon Milletvekili Vehbi Koç ile AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr.Sezgin Mumcu ve yönetimin  katılım yaptığı buluşmada Hemşeri Dernek Başkanları Trabzon’a hasta yakınları için “HASTA KONUK Evi” konuk yapılmasının şart olduğunu  dile getirdiler.

Trabzon’a sadece komşu illerden değil 12 ilden şifa bulmak için hemen hemen her gün bir hasta göçü olduğunu belirten hemşeri dernekleri başkanları “Biz bu tesisi hastane kapılarında araçlar içinde parklarda yatan ve inanılmaz mağduriyet yaşayan vatandaşlarımız için istiyoruz. Trabzon’a gelen hastalarımızın yakınları sağlıklı bir ortamda kalsınlar ve tedavi sürecine katkı sağlasınlar. Ekonomik şartlar yüzünden hasta yakınlarının  artık otel ve misafirhane de kalma şansları yok. Bu tesis insanlığa hizmet noktasında büyük bir ihtiyaca cevap verecektir.” dediler.

Trabzon Bayburt Yardımlaşma ve Kültür Derneği  Sadettin Okay, Trabzon  Gümüşhaneliler Derneği  başkan vekili Şeref Kurt , Trabzon Giresunlular Derneği  başkanı Cemil Alpaslan ve Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi’nin bu konu ile ilgili taleple rini haklı ve yerinde bulan vekiller başkanlara teşekkür ederek  kapsamlı bir çalışma yapacaklarını dile getirdiler.Hemşeri Dernek başkanlarının hassasiyetine ve bu tür sosyal projelerle katkı sağlamalarını takdir ettiğini belirten AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr.Sezgin Mumcu en kısa zamanda daha geniş katılımlı bir toplantı yapacaklarını dile ifade ederek konun takipçisi olacağını belirtti.

”İnsanlık adına bu tesisi istiyoruz”