Aydın Valiliği’nden asansör kazasıyla ilgili açıklama

Aydın Valiliği, Güzelhisar KYK Kız Öğrenci Yurdunda bir öğrencinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan asansör kazası ile ilgili inceleme ve soruşturmanın devam ettiğini, konunun tüm yönleri ile hassasiyetle takip edildiğini açıkladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aydın Valiliği’nden asansör kazasıyla ilgili açıklama

Aydın Valiliği, Güzelhisar KYK Kız Öğrenci Yurdunda bir öğrencinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan asansör kazası ile ilgili incelemeler devam ediyor. Valililk konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Aydın Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Aydın Efeler ilçesi Güzelhisar KYK Kız Öğrenci Yurdunda 26/10/2023 tarihi, saat 00.00 civarlarında bir asansör kazası meydana gelmiş olup konuyla ilgili inceleme ve soruşturmalar devam etmektedir. Öğrencimiz Zeren Ertaş, asansör kazası sonucunda maalesef hayatını kaybetmiştir.

Konuyla ilgili olarak adli ve idari soruşturma başlatılmıştır. Valiliğimiz tarafından idari soruşturma yapmak üzere derhal 2 maarif müfettişi görevlendirilmiştir. Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığımızca bir müfettiş görevlendirilmiştir.

Yurt müdürü E. Ç. soruşturmanın selameti ve sağlıklı yürütülebilmesi için görevinden uzaklaştırılmıştır. Asansörde bulunan diğer öğrencilerimizin genel sağlık durumları iyi olup, herhangi bir sağlık problemleri bulunmamaktadır. Hayatını kaybeden öğrencimiz Zeren Ertaş’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Konu tüm yönleri ile hassasiyetle takip edilmektedir.”

 

Aydın Valiliği’nden asansör kazasıyla ilgili açıklama