İş İnsanı Koç ve Çıldır Belediye Başkanı Azizoğlu’nun Davasında Karar Çıktı

Geçtiğimiz yıl iş insanı Mete Koç, AK Partili Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu’nun kendisini darp ettiği iddiasıyla Ardahan Cumhuriyet Savcılığı’na şikâyette bulunmuştu. İş insanı Mete Koç’un Ardahan Cumhuriyet Savcılığı’na verdiği ifadenin ardından mahkeme kararını verdi. Mete Koç’un Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu, Zabıta Ozan Aktemur ve işçi Behri Coşkun hakkındaki şikayet davasında adli para cezası parası verildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İş İnsanı Koç ve Çıldır Belediye Başkanı Azizoğlu’nun Davasında Karar Çıktı

Özkan KARAKAYA / ARDAHAN – BHA

İş insanı Mete Koç, Çıldır Belediye Başkan Kemal Yakup Azizoğlu ile geçtiğimiz yıl yaşadığı ve davalık olduğu mahkeme sonucunu paylaştı.

Mahkemelerin verdiği kararların siyasi olduğunu ileri süren Mete Koç, karar sonrası mahkemeye tekrar itiraz dilekçesini vererek, kasten ve silahlı yaralama suçunun sadece para cezası olmaması gerektiğini söyledi. 

Adaletin yerini bulmadığını ileri süren Koç, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz yıllarda Çıldır Belediyesi ile ilgili şikayet dilekçemi Çıldır Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne vermek istedim. İlgili Müdür dilekçeyi almayacağını belirterek Belediye Başkanına verilmesini söyledi ve beni Özel Kalem Müdürüne götürerek ‘Beyefendinin dilekçesini sadece başkan bey alabilir’ diyerek bizi makama yönlendirdi. Dilekçemi Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu’na verdim biraz okuduktan sonra bana küfür ve hakaret etti. Ardından masanın üzerine çıkarak kafa atıp masasının çekmecesinden çıkardığı silahı bana doğrultarak diğer personele de talimat vererek bunu öldürün dedi ve elindeki malzemelerle beni darp ederek dışarı attılar.  Yaşadığım bu olayın akabinde Çıldır Devlet Hastanesinden Ambulansla Ardahan Devlet Hastanesine sevk edildim. Darp raporu aldım ilgililer hakkında şikayetçi oldum.

Mahkeme kararını verdi ancak dosyada birden fazla suç unsuru bulunmasına rağmen adaletin yerini bulmadığı kanaatine vardım. Adaletin yerini bulmasını istiyorum. Başkan Azizoğlu ve diğerlerinin arşiv kayıtlarında başka suç kayıtları da mevcuttur. Bu kadar suç kaydı varken para cezası almalarına itiraz ediyorum.  Ve TCK’da belirtilmiş suç unsurlarına verilmesi gereken en ağır cezayı almalarını istiyorum. Bu olayın görev başında olması nedeniyle mahkemenin bunu göz önünde bulundurmaması, dosyada suç unsuru tutanak ve delillerin karartılmasının nedenini anlayamadım. Mahkemeye itiraz dilekçemi verdim olayın takipçisi olacağım.”

İş İnsanı Koç ve Çıldır Belediye Başkanı Azizoğlu’nun Davasında Karar Çıktı