Galericiler için mesleki yeterlilik sınavı yapıldı

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB MEYBEM A.Ş. işbirliğiyle, ikinci el otomobil alım satımı yapan firmalar için Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavı gerçekleştirildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Galericiler için mesleki yeterlilik sınavı yapıldı

Özkan KARAKAYA / ARDAHAN – BHA

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB MEYBEM A.Ş. işbirliğiyle Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5 ve seviye 4 Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavı düzenlendi. İkinci el araç satışı yapan galericiler almak zorunda olduğu Mesleki Yeterlilik Belgesi için ter döktü.

Meslek yeterlilik sınav öncesi sınav alanını ziyaret eden Ardahan ticaret ve Sanayi odası yönetim kurulu başkanı Çetin Demirci sınava gireceklere başarı dileklerinde bulundu.

Sınav hakkında basına açıklama yapan ATSO Başkanı Çetin Demirci; “TOBB tarafından kurulan ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilen MEYBEM A.Ş tarafından “Mesleki Yeterlilik Belgesi ”sınavları, Odamız işbirliği ile gerçekleştirilmektedir. Bölgemizde motorlu araç alım satım faaliyeti göstermekte olan ve ileriki dönemlerde bu girişimde bulunacak olan adaylara yönelik 2. El Araç Alım Satım Sorumlusu olmak için bu belgelere yasal olarak gerek duyulmaktadır. İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkındaki Yönetmeliğe göre motorlu kara taşıtı alım satım sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin faaliyetlerine devam edebilmesi için Yetki Belgesi gerekiyor. İşletmenin Yetki Belgesi alabilmesi için de firma sahibinin veya temsile yetkili kişilerden en az birinin Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olması gerekiyor. Ayrıca mesleki yeterlilik belgesi olmayan işletmelerin alım satım işlemleri noter tarafından kabul edilmiyor” şeklinde konuştu.

Galericiler için mesleki yeterlilik sınavı yapıldı