Belediye, köy kadınları için “hanım evi” yapacak

Ardahan Belediyesi köyden gelen kadınların zaman geçirip ihtiyaçlarını giderebilecekleri “hanım evi” adıyla yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Belediye, köy kadınları için “hanım evi” yapacak

Özkan KARAKAYA / ARDAHAN – BHA

Yerel seçimlere 6 aydan az bir zaman kala projelerini ardı-ardına açıklayan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, belediyenin sosyal sorumluluk projesi kapsamında hayata geçireceği hanım evi ile kadınlar, arkadaşları ve çocukları ile birlikte vakit geçirebilecekleri bir mekâna sahip olacaklar.

Hanım evi’nin yapılma amacının özellikle köyden gelen kadınlar düşünülerek hayata geçireceklerini bildiren Başkan Demir; “Kar biraz geç yağarsa, Nuri Vatan Kent Müzemiz ‘in çevre düzeni ile yine aynı yerde mini çocuk oyun parkı yapımına başlıyoruz. Ve en önemlisi de ilimizde yine bir ilk olacak, Hanım evi projesini hayata geçiriyoruz. Kadınlarımız her zaman bizim baş tacımız. Kadınlarımız için daima en iyisini düşünmemiz gerekiyor. Sadece kadınların kullanımına tahsisli, özelliklede köylerimizden gelen ve beyleri işlerini hallederken annelerimiz, bacılarımız, küçük çocuklarımız burada zaman geçirecek. Park ve bakkal köşelerinde eğreti beklemeyecekler. Önümüzdeki hafta yapımına başlıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Ardahan her şeyin en iyisine layık” dedi.

Ardahan Belediyesinin kent merkezine yapacağı hanım evi, projesi Kaptanpaşa mahallesindeki Nuri Vatan Kent Müzesi yanına yapılacak.

Belediye, köy kadınları için “hanım evi” yapacak