Ardahan Üniversitesi yine o listede

Elsevier ve Stanford Üniversitesi, her yıl gerçekleştirdiği dünyanın en etkili bilim insanlarının sıralandığı listeyi açıkladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ardahan Üniversitesi yine o listede!

Özkan KARAKAYA / ARDAHAN

4 Ekim 2023 tarihinde bilimsel, teknik ve tıbbi içerik konusunda uzmanlaşmış Hollanda merkezli yayıncılık şirketi olan Elsevier tarafından yayımlanan listede Ardahan Üniversitesi yeniden yerini aldı.  Sıralama, “kariyer boyu etki” ve “yıllık etki” olarak iki kategoride listelendi. Listenin oluşturulmasında; nitelikli yayın sayısı, yayınların yer aldığı derginin etkisi, patent sayısı, yapılan atıf sayısı, h-indeks, hm-indeks, makale sayısı, atıf alan makale sayısı ve yayımlandığı derginin etkisi gibi uluslararası ölçütler kullanıldı. Ardahan Üniversitesi Nihat Delibalta Göle Meslek Yüksek Okulu Eczane Hizmetleri Bölümünde görev yapan öğretim üyesi Doç. Dr. Yeliz Demir ile Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hülya Durur listede yerini aldı.

‘’Yıllık Etki’’ bazında Doç. Dr. Yeliz Demir, genel dünya sıralamasında 85601. olurken, ‘’Tıbbi ve Biyomoleküler Kimya’’ alt kategorisinde 46. Sırada yer aldı. Doç. Dr. Hülya Durur ise genel dünya sıralamasında 170040. olurken ‘’Genel Matematik’’ alt kategorisinde 1019. Sırada yer aldı. Ayrıca Doç. Dr. Yeliz Demir ‘’ kariyer boyu etki” sıralamasına bu yıl ilk defa girerek her iki kategoride de Ardahan Üniversitesini temsil etti.

Ardahan Üniversitesi yine o listede