Zamanın durduğu şehir Beypazarı:

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkentin tarihi İpekyolu üzerinde bulunan turistik ilçesi Beypazarı, Ankara’ya 98 Km uzaklıkta bulunan bir ilçesi.

Yaşar TONBAK/ ANKARA BHA

Başkentin tarihi İpekyolu üzerinde bulunan turistik ilçesi Beypazarı, Ankara’ya 98 Km uzaklıkta bulunan bir ilçesi.
Ankara’nın kuzey batısında Ayaş ile Nallıhan İlçeleri arasında bulunan, zengin tarihi geçmişi özenle korunarak günümüze kadar ulaşmış, geleneksel mimari yapıları ve kuş konalı ve cumbalı evleriyle insanları kendine hayran bırakıyor.
Beypazarı, tam anlamıyla tarihi bir Anadolu kasabası görünümüyle UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesine geçtiğimiz yıllarda dahil edildi.
Hafta sonları ve hafta içi oldukça turisti ağırlayan Beypazarı, Ankara’ya yakın gezilecek yerler arasında şehir yaşamının koşturması ve kalabalığından uzaklaşmak isteyenlerin akın ettiği bir yer.
İsmail Karakaya, hafta sonunu ve havanın iyi olmasını fırsata çevirerek Beypazarı Gezisinde bulunduğunu söyledi.
İsmini öğrendiği S-Demirciler sokakta yürümenin adeta imkansız olduğunu anlatan Karakaya, “Beypazarı gerçekten çok ilgi görüyor. Oldukça kalabalık ve yoğunluk var. Şimdi gördüm, Kore’liler de gelmişler geziyorlar. Beypazarı yapacağı tanıtımlarla turizmde daha iyi noktalara gelebilir. Beypazarı, geleneksel tarihi yapısı korunmuş nefis konakları ve yaşayan müzeleriyle görmeye değer bir yer olduğunu düşünüyorum” dedi.
Belediye Kültür müdürlüğü de, Beypazarı’nda dün ve bu gün olmak üzere oldukça turist yoğunluğunun yaşandığını gördüklerini aktardı.

Zamanın durduğu şehir Beypazarı:

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir