TUTAP Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Yıldızmesajında,”

Türkiye ekonomik olarak büyük kazanımlar elde eden ve çok büyük potansiyele, çeşitliliğe sahip bir Turizm Ülkesidir. O bakımdan Ülkemizin, gerçekleştirilecek iş birliktelikleri ve siyaset üstü bir anlayış ile ben değil biz başarabiliriz olgunluğu ile Devlet kurumları, yerel yönetimler ve STK’lar güç birliği yaparak Ülkemizin turizmine ve marka değerinin artmasına katkı sunabilirler. Bu çerçevede Devletimizi temsil eden Kültür ve Turizm Bakanlığımızın, STK’lar ile dayanışmaya ve karşılıklı iletişime çok daha fazla önem verip öncülük yapması gerekiyor. 2018 yılında TUTAP olarak yaptığımız yurt içindeki ve dışındaki tanıtım faaliyetleri neticesinde 2019 yılında Cumhuriyet tarihimizin en yüksek turist sayısına ulaşılması ve milli gelirimizin artması tesadüfen oluşmadı.

Bu tecrübelerimizin, liyakatimizin ve donanımlarımızın Ülkemizin yararına kullanılması ve daha büyük hedeflere ulaşılması, ilgili Devlet kurumlarımızın tutumlarına, yaklaşımlarına ve birlikten güç doğar anlayışı ile hareket etmelerine bağlıdır. Kamu kurumlarının başında bulunan kişiler ile ilgili yorum yapma, sorgulama ve muhasebesini yapma bizlere değil, daha üst makamların iradesine ve değerlendirmelerine bağlıdır. Bizler bu konuda etik olarak sadece aksaklıkları, liyakat eksikliklerini ve iş birliği yapılması gereken konularda hassasiyet gösterilmemesi, kamu kaynaklarının en doğru şekilde kullanılması hususundaki önerilerimizi ve fikirlerimizi paylaşarak üst makamlara aktarmakla yükümlüyüz.

TUTAP Ailesi olarak en büyük arzumuz ve hayalimiz, sahip olduğumuz tarihi, kültürel ve yöresel zenginliklerimizi hak ettiği düzeyde dünya insanlarına tanıtarak, Ülkemizi Turizmde zirveye taşımaktır. Bunun için var gücümüzle, Türkiye’mize hizmet etmeye devam edeceğiz.

61570237 E787 4Ec6 897C D85C18Eb8E60C237F59A 41Fa 4D07 B4C6 8F7832Adf0B2